مستند «نردبان فریب» با موضوع توافقنامه پاریس امشب پخش می‌شود

 به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مستند جدید برنامه ثریا با عنوان«نردبان فریب» که به بررسی توافقنامه پاریس می‌پردازد، هفته گذشته از شبکه مستند پخش شد که به دلیل استقبال مخاطبان از این مستند، امشب (جمعه ۳۰ تیر) ساعت ۲۳:۲۰ از شبکه ۳ سیما و بعد از پخش سوپر جام فوتبال، بازپخش خواهد شد.

مرتضی میرباقری؛ معاون سیمای صدای و سیمای جمهوری اسلامی ایران پیش از این و پس از انتقادات فراوان نسبت به عدم پخش مستند برنامه ثریا اظهار کرده بود: علت پخش نشدن این مستند در روز شنبه گذشته عدم وجود نماینده اداره سازمان محیط زیست در برنامه چهارشنبه ثریا بود.

وی ادامه داده بود: آن مستند در رابطه با بحث محیط زیست و تفاهمنامه‌ پاریس که مجلس باید در مورد آن تصمیم‌گیری کند، ساخته شده است و بنا بود چهارشنبه گذشته نماینده‌ای از دولت همچنین کارشناسان مستقل حضور داشته باشند تا بحث مطرح شود و روز شنبه یعنی سه روز بعد از آن نیز شبکه مستند فیلمی که در این زمینه آماده کرده است را روی آنتن ببرد.

معاون سیمای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفته بود: سازمان محیط زیست معتقد بود که چون جلسه برگزار نشده و ما دغدغه‌هایمان را مطرح نکردیم، این می‌تواند ایجاد سوءتفاهم کند؛ براین اساس ما برنامه‌مان را تغییر دادیم، به این صورت که مستند را نگه داشتیم که ۲۴ تیر پخش شود.

مستند جدید برنامه ثریا بعد از ۶ ماه وقفه روی آنتن رفت و به‌طور کامل توافقنامه اقلیمی  پاریس و حضور ایران در این معاهده را مورد بررسی و تبیین قرار داد؛ ناگفته‌هایی از پشت‌پرده توافقنامه پاریس به همراه بایدها و نبایدهای پیوستن ایران به توافقنامه اقلیمی پاریس در مستند نردبان فریب پخش شد.

توافقنامه پاریس با محوریت مسئله کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای  سال گذشته به امضای کشورهای مختلف جهان رسید و جمهوری اسلامی ایران نیز متعهد شد تا به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای مبادرت ورزد؛ این توافقنامه در حال حاضر در نوبت بررسی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *