استقبال خاص از مهمانان خارجی مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری

به‌گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهمن نامور‌مطلق درباره راه‌اندازی نمایشگاه صنایع‌دستی نفیس ایرانی در پاویون استقبال از مقامات در فرودگاه مهرآباد گفت: این طرح از یک ماه پیش به‌صورت جدی از سوی این معاونت صنایع‌دستی پیگیری شد. ایجاد نمایشگاه در پاویون فرودگاه جمهوری در مهرآباد به‌دلیل ورود و خروج مقامات کشورهای مختلف می‌تواند در معرفی و شناساندن صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشورمان بسیار مؤثر باشد؛ به‌همین‌دلیل سعی شد تا از محصولات فاخر و نفیس صنایع‌دستی در این ویترین‌ها استفاده شود.

وی تأکید کرد: انتخاب آثار از ابتدای مطرح شدن طرح به‌دست کارشناسان خبره معاونت صنایع‌دستی انجام شد تا آثاری که معرف عمق هنر ایرانی است در این نمایشگاه به‌نمایش درآیند و پاویون جمهوری در فرودگاه مهرآباد برای مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری با صنایع‌دستی نفیس ایرانی چیدمان و تجهیز شود و با ورود میهمانان مراسم تحلیف از کشورهای دیگر افتتاح می‌شود.

نامورمطلق اضافه کرد: عصرروز گذشته نیز زهرا احمدی‌پور – معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، از مراحل چیدمان و تزیین آثار صنایع‌دستی نفیس هنرمندان در ویترین‌های مخصوص در پاویون فرودگاه بازدید کرد و از نزدیک در جریان فرایند پیشرفت کار و چیدمان آثار قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: در جریان برنامه‌ریزی‌ها برای استقبال از میهمانان خارجی مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری هتل‌های محل اقامت این مهمانان نیز با نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع‌دستی ایرانی تجهیز شدند.

نمایش بیش از ۱۰۰ اثر در ۴۰ ویترین

همچنین علی حاجی‌شیزری – مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، نیز با اشاره به تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در خصوص ایجاد محلی برای نمایش صنایع‌دستی در پاویون فرودگاه مهرآباد، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های صورت‌گرفته، از ماه‌های گذشته ویترین‌های ویژه برای این محل طراحی و ساخته شد و در ادامه ۱۰۰ اثر نفیس صنایع‌دستی با نظر کارشناسان این حوزه، پس از بررسی و انتخاب برای نمایش در این ویترین‌ها، جمع‌آوری و با طراحی و دکور ویژه جانمایی شد.

وی افزود: درمجموع، ۴۰ ویترین با ۱۰۰ اثر نفیس صنایع‌دستی تا امروز در محل پاویون استقبال از مقامات فرودگاه چیدمان شده که البته همچنان درحال افزودن به این تعداد هستیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *