بازگشایی بیمارستانهای هلال احمر در مدینه و مکه/ صدور مجوز ترخیص ۶۰ تن دارو

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیرحسین کولیوند درباره بازگشایی بیمارستانهای هلال احمر در مدینه و مکه اظهار کرد:  با حمایت نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و پیگیریهایی که صورت گرفت، بیمارستان مرکز پزشکی در مدینه منوره روز یکشنبه بازگشایی و به نمایندگان این مرکزتحویل می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر در تمامی مجموعه‌های هتلهای محل استقرار زائران ایرانی در مدینه منوره پزشک مستقر است و در هتلهای بزرگ که جمعیتی بیشتری را میزبان هستند، تعداد پزشکان را برای ارائه خدمات مناسب‌تر افزایش داده‌ایم.

معاون مرکز حج و زیارت هلال احمر خاطرنشان کرد: بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مکه مکرمه نیز روز دوشنبه بازگشایی و تحویل نمایندگان این مرکز می‌شود.

کولیوند تصریح کرد: بیمارستان مرکز پزشکی هلال احمر در مکه مکرمه نسبت به بیمارستان مدینه منوره از ظرفیت و امکانات بیشتری برخوردار است، تا در مواقع مورد نیاز بتوانیم نیازهای پزشکی زائران ایرانی را در منا و عرفات پشتیبانی کنیم.

وی ادامه داد: اگر حجاج ایرانی در منا و عرفات نیاز به خدمات تخصصی‌تری داشته باشند، با پیش‌بینی‌های انجام شده زائران به مرکز پزشکی در مکه مکرمه منتقل می‌شوند.

معاون مرکز حج و زیارت هلال احمر توضیح داد: حتی اگر زائری نیاز به جراحی و خدمات ویژه پزشکی داشته باشد، طبق توافق انجام شده به بیمارستانهای عربستان سعودی منتقل خواهد شد.

صدور مجوز ترخیص ۶۰ تن دارو

کولیوند همچنین از ترخیص ۶۰ تن دارو مورد نیاز در عملیات حج خبر داد و گفت: این محموله که طی روزهای گذشته وارد عربستان شده است، فردا ترخیص می‌شود.

وی با بیان اینکه بیمارستانهای ایران در مکه مکرمه و مدینه منوره در همان مکانهای قبلی قرار دارد، افزود: گروه آماده سازی این دو بیمارستان، به سرعت شرایط لازم برای خدمات دهی این مراکز به زائران ایرانی را فراهم می‌کند.

امسال ۵۷۰ پزشک، پرستار، تکنسین دارویی، کادرخدمات بیمارستانی، آزمایشگاه، رادیولوژی، دندانپزشکی، انبار دارویی، متخصصین رشته‌های مختلف پزشکی از جمله عفونی، مغز و اعصاب، زنان، ارتوپدی، چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی و قلب و عروق برای ارائه خدمات پزشکی به عربستان اعزام شده‌اند.

تعداد زائران ایرانی حج تمتع امسال نیز بیش از ۸۶ هزار نفر خواهد بود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *