افزایش ۴ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا در روز عاشورا / جریانات خنک شمالی در راه است

امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت جوی روز‌های آینده کشور اظهار کرد: گذر موج بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود رفته رفته از کشورمان خارج شده و جوی نسبتاً پایدار در غالب نقاط حکمفرما است.

وی افزود: از اواخر وقت امروز و طی ۲۴ ساعت آتی که مصادف با روز عاشورا خواهد بود، دمای هوای غالب نقاط کشور افزایش می‌یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد:  این افزایش ۴ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا در روز عاشورا غالب نقاط کشور را در بر می‌گیرد، که این گرمای هوا نیز در نیمه شمالی کشور تا اواخر وقت فردا (یکشنبه) پایدار می‌ماند.

نقشینه با بیان این که جریانات خنک شمالی از اواخر وقت فردا (یکشنبه) وارد کشور خواهد شد،گفت: این جریانات خنک شمالی سواحل دریای خزر و استان‌های گیلان، اردبیل، آذربایجان‌ها، زنجان و قزوین را در بر می‌گیرد، که موجب افزایش ابر، بارش باران، رعدوبرق، وزش باد و کاهش دما در مناطق ذکر شده خواهد شد.

وی افزود: شدت بارش‌ها در روز دوشنبه برای استان‌های گیلان و اردبیل پیش‌بینی می‌شود که البته بارش‌های پراکنده در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه غالب نقاط نیمه شمالی کشور را هم در بر می‌گیرد.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطر نشان کرد: با نفوذ جریانات خنک شمالی به کشور، دمای هوا که افزایش یافته بود رفته رفته به سمت خنک‌تر شدن پیش می‌رود. بر همین اساس دمای هوا از روز دوشنبه به بعد در نیمه شمالی حدود ۲ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

نقشینه اظهار کرد: دمای هوای استان تهران نیز با توجه به ورود جریانات شمالی کاهش می‌یابد و نخستین بارش باران پاییزی نیز در روز چهارشنبه در پایتخت به وقوع می‌پیوندد.

وی همچنین از وزش باد شدید در استان‌های ایلام و خوزستان طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خبر داد و گفت: وزش باد شدید در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه استان‌های ایلام و خوزستان را در بر می گیرد که احتمال گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی سراب و فریمان با یک درجه بالاصفر را خنک‌ترین و امیدیه و آبادان با ۴۳ درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرم‌ترین لحظات به ۲۵ درجه بالای صفر رسید که طی ۲۴ ساعت آتی شاهد افزایش ۴ درجه‌ای دما در پایتخت خواهیم بود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *