گذران زندگی خانواده "علی" بر مدار فقر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، زندگی در محرومیت و با کمترین امکانات برای افراد سالم و توانا سخت و طاقت‌فرساست چه برسد به اینکه معلول هم باشی.

چند سالی است که باب شده که معلولیت را محدودیت نمی‌نامند اما این شعار تنها به درد مناطق شهری و دارای امکانات می‌خورد و در مناطق دورافتاده و فراموش شده استان چهارمحال و بختیاری معنایی ندارد.

خانواده علی با ۳ معلول نمونه‌ای از خانواده‌های دارای معلول در مناطق دورافتاده استان است که این خواهر و ۲ برادر زندگی خود را به دور از هیچ گونه امکانات برای افراد ناتوان سر می‌کنند.

خانواده علی در روستای گودسر در منطقه اوره از توابع بخش منج شهرستان لردگان زندگی می‌کنند، این خانواده دارای ۳ فرزند معلول جسمی و ذهنی است که پدر آنها کارگر است و در مخارج زندگی‌ مانده چه برسد به تأمین هزینه درمان علی.

از نظر مالی فقیر هستند و به غیر از فرش زیر پایشان تقریباً هیچ چیز با ارزشی ندارند. در یک اتاق گلی که نامش خانه است سکونت دارند.

مادر خانواده در تشریح وضعیت علی می‌گوید: علی زمانی که ۳ ساله بود دچار تشنج شد اما چون دیر به دکتر رساندیمش و امکانات کافی هم در منطقه اوره نبود و همچنین مشکلات مالی خودمان کر و گنگ شده است البته از لحاظ جسمی هم معلول است.

اما پسر دیگرم که نامش سلیمان است ۲۱ سال سن دارند و دچار معلولیت جسمی و ذهنی و کر و گنگ است و نمی‌تواند با پاهایش راه برود و روی ۲ دست و پا حرکت می‌کند.

فرزند بزرگم دختر است که ۲۴ سال سن دارد مانند برادرش سلیمان دچار معلولیت جسمی و ذهنی نیز است.

این خانواده روستایی و مستضعف با چند معلول و مشکلات زندگی به صورت طاقت‌فرسایی در حال گذراندن زندگی هستند.

هزینه عمل جراحی علی و تأمین منزل و سایر لوازم مورد نیاز برای خواهر و برادر علی که معلول هستند حدود ۴۰ میلیون تومان است.

گزارش از سپیده شفیعی‌نژاد

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *