آمار پذیرفته شدگان در تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آغاز انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی سال ۹۶، از شب گذشته اظهار کرد: اطلاعیه سازمان سنجش برای پذیرش دانشجو در ظرفیت‌ رشته‌های جدید و تکمیل ظرفیت برخی رشته‌های دوره‌های روزانه، شبانه، مجازی، پردیس دانشگاه فرهنگیان، پردیس‌های خودگردان و ظرفیت مازاد علوم پزشکی در آزمون سال ۹۶ به همراه جداول رشته‌های تحصیلی بر روی سایت این سازمان قراردارد.

همچنین بخوانید: دلایلی که باعث شد “کنکور” در ایران به پایان نرسد

همچنین بخوانید: ثبت‌نام آزمون دکتری ۹۷ از امروز آغاز می‌شود

وی افزود: داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ که علاقمند به تحصیل در رشته‌های تحصیلی دوره‌های مربوط باشند می‌توانند برای کسب اطلاع از رشته‌ها و دانشگاه‌های موجود در این مرحله به اطلاعیه سازمان سنجش مراجعه کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: براساس ضوابط فقط داوطلبانی که در جلسه آزمون سراسری حاضر بودند حتی افرادی که مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند می‌توانند حداکثر ۵۰ کدرشته محل را از میان رشته‌های گروه آزمایشی مربوط انتخاب و آن را به ترتیب اولویت و علاقه مرتب و از‌ شنبه ۴ آذر ۹۶ تا ‌شنبه ۱۱ آذر ۹۶ به مدت یک هفته با مراجعه به سایت سازمان سنجش ثبت کنند.

توکلی بیان کرد: در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۹۶ در مجموع ۱۳ هزار و ۷۰۷ نفر برای یک هزار و ۳۵۹ کد رشته محل پذیرش می‌شوند.

وی ادامه داد: براساس درخواست برخی دانشگاه‌ها در خصوص پذیرش دانشجو در کدرشته محلهای تحصیلی که پذیرش آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی است. البته به جز دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی علاقمندانی که در آزمون سراسری سال ۹۶ ثبت‌نام کرده یا نکرده‌اند، می‌توانند با مطالعه دفترچه مربوط نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان لازم است در انتخاب رشته‌های مربوط به دانشگاه‌ فرهنگیان به شرایط و ضوابط این‌ دانشگاه (به ویژه داشتن نمره کل ۶۵۰۰ و بالاتر و حداقل معدل کل دیپلم  ۱۵)، مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته توجه کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *