عمر ۹۰ درصد از بیمارستان‌های تهران بیش از ۴۰ سال است

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران  در جریان بیست و پنجمین  جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: همانگونه که مستحضرید و در جلسه شورای شهر تهران با آقای روحانی رئیس جمهور محترم مطرح شد، مساله تفکیک هزینه‌های اداره شهر تهران از هزینه‌های اداره پایتخت جمهوری اسلامی ایران، چالشی است که در سال‌های اخیر بیشتر مشخص شده و باعث تحمیل هزینه‌های سنگین و غیرقابل تحمل به عموم شهروندان تهرانی و مدیریت شهری تهران شده است.

وی تصریح کرد: از این رو تخمین هزینه‌های اختصاصی اداره پایتخت با همکاری دستگاه‌های فرادستی در این حوزه از جمله نهادهای اجرایی، وزارت کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تقنینی و قضایی مستقر در محدوده شهر تهران و تعامل با ایشان در خصوص پایش همه‌جانبه و تعیین تکلیف این هزینه‌ها و همچنین لحاظ کردن آن در لایحه بودجه سال ۹۷ دولت و شهرداری تهران به صورت همزمان و مکمل، ضروری است. 

حق‌شناس بیان کرد: شایسته است شهرداری تهران در همکاری کمیسیون برنامه و بودجه شورا از یک سو و پیگیری این مهم از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در آستانه ورود به فصل بودجه و پیگیری آن از نمایندگان مجلس به ویژه نمایندگان تهران اقدامات مقتضی را در این زمینه صورت دهد.

به گزارش تسنیم، زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران نیز در تذکر پیش از دستور جلسه امروز در ارتباط با فضاهای ناایمن و به خصوص بیمارستان‌ها در شهر تهران اظهار کرد: براساس گزارشات شهرداری منطقه ۱۱ و ۱۲ بناهای ناایمنی در این محدوده وجود دارد. 

وی تصریح کرد: ۲۴۳ مورد بنای ناایمن شهر تهران براساس گزارش تهیه شده است و این در حالی است که بیش از ۹۰ درصد از بیمارستان‌های شهر تهران عمری بالاتر از ۴۰ سال دارند و این مراکز به بحرانی‌ترین مکان‌ها تبدیل شده‌اند چرا که برای دریافت گواهی پایان کار و نصب تجهیزات آتش‌نشانی تلاشی را نمی‌کنند. 

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران افزود: ۱۹ بیمارستان در سطح شهر تهران در شرایطی قرار دارند که  باید  در اولویت ایمن‌سازی قرار بگیرند و این در حالی است که ما نمی‌توانیم بیمارستان‌ها را به دلیل عدم ایمن سازی پلمب کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد: ایمن سازی بیمارستان‌ها در دستور کار مسئولان (شهرداری تهران، وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها) قرار بگیرد. 

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *