مجلات نامعتبر بین المللی که با ۲۰۰ دلار مقاله منتشر می کنند

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، رضا ملک زاده در نشست خبری خود با اصحاب درباره فعالیت های معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به مجلات نامعتبر که برای دانشگاهیان و پزشکان مشکلات زیادی ایجاد کرده است، اظهار داشت: افرادی که مجلات و پایگاههای جعلی را در آمریکا و چین راه می اندازند به دنبال پول هستند.

وی با اشاره به اینکه مقالاتی که در این پایگاهها و مجلات نامعتبر منتشر شود به نام مجله های معتبر شناخته می شود و متاسفانه از افراد برای شماره چاپ مقالات ۲۰۰ دلار دریافت می کنند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با پرداختن به کشورهای که پایگاههای نامعتبر فعالیت می کنند به کشورهای آمریکا، چین، هند و چند کشور اروپایی اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی شرکت های هم در ایران وجود دارند که با این مجلات نامعتبر کار می کنند.

ملک زاده عنوان کرد: متاسفانه حتی کنگره های غیرعلمی نیز در دنیا برگزار می شود که با اطلاع رسانی توانستیم به اطلاع دانشگاهیان بدهیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: هم اکنون نام بیش از دو هزار مجله در پایگاه اطلاع رسانی مجلات نامعتبر وزارت بهداشت بارگذاری شده است و هر روز نیز این لیست بیشتر می شود و ما نیز این لیست ها را به روز می کنیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *