پلیس به دنبال استقرار در بندر شهیدرجایی

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اظهارداشت: آنچه که برای پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اهمیت است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: بالغ بر ۵۰ درصد واردات کالا از استان هرمزگان و بندر شهید رجایی انجام می‌شود که یکی از اهداف ما در این رابطه، حضور پلیس در این بندر است که این امر از برنامه های امسال و سال آینده پلیس آگاهی به شمار می آید.

مقیمی به موفقیت‌های پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه ماموریتی آن اشاره و تصریح کرد: کل پرونده‌های قاچاق در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نزدیک به ۲۴ درصد افزایش داشته است.

وی به افزایش ۷۲ درصدی کشفیات پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: پرونده‌های بالای ۱۰۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون تومان، ۳۶ درصد  و همچنین پرونده‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۲۴ درصد افزایش داشته است.

این مقام ارشد پلیس آگاهی ناجا به افزایش ۲۶ درصدی پرونده های مکشوفه طی این مدت اشاره و بیان کرد: هدف‌گیری ماموران این پلیس، مبارزه با قاچاق سازمان یافته و کلان است که ان شاء الله بتوانیم فضای مناسبی برای اشتغال و بهتر شدن وضعیت اقتصادی کشور در امر ورود قاچاق کمتر به کشور را ایجاد کنیم، زیرا هر چقدر قاچاق کمتر باشد، اشتغال بیشتر و امنیت بهتری را در کشور خواهیم داشت که در این رابطه تلاش کرده ایم وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم.

مقیمی با بیان اینکه ورودی قاچاق بیشتر از قبل کنترل می شود؛ گفت: ۱۵ ایستگاه ایست و بازرسی تجهیز شده و ۶ ایستگاه نیز اخیراً به آن اضافه شده است؛ البته تلاش می کنیم تا پایان سال تعداد ایستگاه های مذکور افزایش پیدا کند؛ در این ایستگاه ها، سازمان تعزیرات، گمرک و نیروی انتظامی مستقر هستند که با تعامل و تفاهم این سه رده هر کالای قاچاق بلافاصله تعیین تکلیف می شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *