ماجرای حذف عبارت «اشهد ان علیاً ولی الله» از کتاب احکام/ از مردم عذرخواهی می‌کنیم

محسن یوسفوند در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره حذف عبارت « اشهد ان علیاً ولی الله» از کتاب احکام پایه دوم متوسطه دانش آموزان استان لرستان اظهار کرد: هر سال کتاب‌های احکام، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه که برای حضور دانش آموزان در مسابقات قرآنی مورد استفاده قرار می‌گیرد در استان‌های دیگر مانند خراسان رضوی چاپ و برای ما ارسال می‌شد که هزینه‌های این روش برای دانش‌آموزان بالا بود.

وی افزود: کتاب‌هایی که در سال‌های گذشته به دست ما می‌رسید به لحاظ حجم نیز سنگین بود چرا که برخی دانش‌آموزان صرفا در مرحله آموزشگاهی این مسابقات شرکت می‌کردند و تعداد محدودتری به مرحله کشوری راه می‌یافتند به همین دلیل تصمیم گرفتیم امسال کتاب‌های را به صورت استانی خودمان چاپ و در مدارس توزیع کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: کتاب احکام توسط یک نفر از همکاران ما که کارشناس نماز بوده و روحانی است، تدوین شد و به زیر چاپ رفت اما متأسفانه در کتاب احکام مربوط به پایه دوم دبیرستان ویژه پسران دچار مشکل شدیم به گونه‌ای که واژه «اشهد ان علیاً ولی الله» حذف شده است.

یوسفوند تصریح کرد: شب گذشته که متوجه این موضوع شدیم سریع کتاب‌ها را جمع آوری کردیم و از مردم عذرخواهی می‌کنیم و این مسئله را بازگو می‌کنیم که تعمدی در کار نبوده چرا که در کتاب‌های احکام مربوط به دوره ابتدایی و متوسطه اول چنین مشکلی را شاهد نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان نمی‌توانیم این سهل انگاری را توجیه کنیم و با خاطیان برخورد جدی و لغو ابلاغ انجام خواهد شد همچنین از تمام دانش آموزان و خانواده‌ها عذرخواهی می‌کنیم چرا که این اشتباه غیرقابل بخشش است اما مردم واقعا بپذیرند که تعمدی در کار نبوده بلکه این مسئله ناشی از سهل انگاری و عدم دقت کافی از سوی کارشناس نماز ما است که این کتاب را تدوین کرده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *