"انتظامی" برای ساماندهی تشکلهای صنفی تلاش کرد

بیژن نفیسی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا دوره مدیریت حسین انتظامی در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد را خوب ارزیابی کرد و اظهار کرد: انتظامی به دلیل پیشینه مطبوعاتی که دارد به خوبی توانست با اهالی رسانه ارتباط برقرار کند و به واسطه دردآشنا بودنش با رسانه و مطبوعات، مطبوعاتیها او را از خود می‌دانستند.

این مدرس روزنامه‌نگاری ضمن تأکید بر صفت “ملایمت” برای شخصی که سکان مدیریتی این معاونت را در دست می‌گیرد، عنوان کرد: قطعا فضای مطبوعات و رسانه‌ها می‌طلبد که فردی ملایم و بااخلاق بر آنها نظارت داشته باشد که این موضوع نیز جز با انتخاب از بدنه این صنف برای تصدیگری این پست ممکن نیست.

وی افزود: انتظامی با دارا بودن این دو صفت مهم، تلاش کرد تا فعالیت تشکلهای مطبوعاتی سامان گیرد؛ این دیدگاه قطعا راهکار مهمی برای برون‌رفت از برخی مشکلات وزارت ارشاد نیز خواهد بود زیرا معضلات و چالشهای حوزه وسیعی چون مطبوعات از طریق اهالی آن حل و فصل خواهد شد.

این پیشکسوت رسانه اشاره‌ای به تدوین پیش‌نویس اولیه “نظام جامع رسانه‌ای” به عنوان یکی از اقدامات انجام شده در این دوره معاونت مطبوعاتی دانست و گفت: درست است که تدوین هر پیش‌نویس و لایحه‌ای موافق و مخالفان خاص خود را دارد اما نباید فراموش کنیم که این موضوع در دولتهای قبلی نیز مطرح بوده اما در این دوره به اجرا نزدیکتر شد.

وی خاطرنشان کرد: قطعا چکش‌کاری این لایحه منجر به ساماندهی جامعه مطبوعاتی می‌شود اما تا آن زمان باید ایراداتش استخراج شده و رفع شود؛ با این حال امیدواریم اگر آقای انتظامی از این پست هم بروند اما رویکرد حمایتی از جامعه مطبوعاتی در دوره جدید نیز ادامه‌دار باشد و نظرات و دیدگاه‌های اهالی این صنف در برنامه‌ریزیها و تصمیم‌گیریها مشارکت داده شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *