نهضت سوادآموزی با روش‌های سنتی به نتیجه نمی‌رسد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، صبح امروز سید محمد بطحایی در نشست صمیمی با کارکنان ستادی سازمان نهضت سواد آموزی که به مناسبت هفته سوادآموزی برگزار شد، اظهار کرد: سازمان‌ها و نهادها با هر ماموریتی که دارند اگر به شرایط محیطی توجه نکند بعد از مدتی از رقابت‌ها کنار می‌روند اما اگر این سازمان دولتی باشد به دلیل منابع مالی به حیات خود ادامه می‌دهد، اما تضعیف می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این که جایگاه امروز آموزش و پرورش واقعی نیست، گفت: مردم از هر سازمانی انتظاراتی دارند اگر آن سازمان به اهدافش توجه نکند جایگاهش را در جامعه از دست می‌دهد.

وی انطباق محتواهای آموزشی را با نیازهای جامعه ضروری دانست، بیان کرد: اگر محتواهای آموزشی با نیازهای جامعه منطبق باشد آموزش و پرورش جایگاه واقعی خود را پیدا می‌کند و اگر آموزش و پرورش نتواند در ادامه حیات خود نیازهای جامعه را تامین کند محکوم به مرگ است.

بطحایی ادامه داد: امروز اگر کسی نتواند خانواده‌اش را در فضای مجازی کنترل کند در جامعه نمی تواند به زندگی ادامه دهد.

وزیر آموزش و پرورش آموزش مهارت‌ها را ضروری دانست و گفت: ماموریت نهضت سواد آموزی امروز با سال ۵۹ متفاوت است نهضت باید بتواند آموزش بزرگسالان را انجام دهد. بزرگسالان را شناسایی و جذب کند و محتواهای موردنیاز  امروز سوادآموزان را ارائه کند.

وی ادامه داد: فعالیت‌ها باید به موقع و به جا انجام شود تا اهداف مورد نظر محقق شود اما اگر بر مسیرهای سنتی اصرار کنیم به نتیجه نخواهیم رسید.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *