خارجی‌ها با دریافت «TVISA» برای معاینه و چکاپ به ایران سفر می‌کنند

به‌گزارش گره اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد محب خدایی در ارتباط تلفنی با بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با موضوع گردشگری سلامت، اظهار داشت: گردشگری امروز در دنیا جایگاه ویژه‌ای دارد چراکه دارای چرخه اقتصادی زنده و پویا است و می‌تواند مشاغل دیگر را نیز فعال کند.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های پزشکی کشور، افزود: ایران از نظر پزشکی دارای رتبه بالایی در دنیا است، اما یکی از مباحث مهم در حوزه گردشگری سلامت و جذب این گردشگران، رقابت‌پذیری در این حوزه است، وجود واسطه‌ها در این عرصه باعث بالا رفتن قیمت‌ها و از بین رفتن تعادل در این بخش شده است.

محب خدایی با بیان اینکه اقدامات و برنامه‌هایی برای از بین بردن واسطه‌ها در حوزه گردشگری سلامت در دستور کار است، اضافه کرد: تبلیغات و معرفی داشته‌ها و ظرفیت‌های پزشکی از دیگر مواردی است که برای رشد و رونق گردشگری سلامت باید به آن توجه کرد، همچنین بررسی و تعیین بازارهای هدف گردشگری سلامت از دیگر مواردی است که می‌تواند کشور را در لیست مقاصد گردشگران سلامت قرار دهد.

معاون گردشگری با اشاره به آمار ۲۷۰ هزار نفری گردشگران سلامت ورودی به کشور، تصریح کرد: آژانس‌های مسافرتی کشورهای مبدأ گردشگری سلامت که در این حوزه فعال هستند باید شناسایی شوند و زمینه برقراری این آژانس‌ها با دفاتر خدمات مسافرتی داخلی فراهم شود، این روند زمینه‌ معرفی ظرفیت‌ها و حذف واسطه‌ها را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: کشور ما سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر مذهبی و زیارتی است، ما باید از حضور این گردشگران در کشور برای معرفی ظرفیت‌های پزشکی و درمانی استفاده کنیم تا شاهد حضور گردشگران سلامت در ایران باشیم.

محب خدایی با تأکید بر آماده‌سازی زمینه ارتباط بین آژانس‌های کشورهای مبدأ گردشگری سلامت و آژانس‌های داخلی، اضافه کرد: آنالیز هزینه‌های خدمات پزشکی در کشورهای رقیب حوزه گردشگری سلامت انجام شده است و برنامه‌ها و اقدامات لازم برای حذف هزینه‌های اضافی و بالا بردن سطح رقابت‌پذیری در دست انجام است.

معاون گردشگری افزود: براساس هماهنگی‌هایی که با وزارت امور خارجه انجام شده است افرادی که «TVISA» دریافت می‌کنند می‌توانند در دوره ۶ ماهه برای انجام معاینات و چکاپ بعد از عمل به ایران سفر کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *