کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا در کشور

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود امروز و در ساعات آتی بخشهایی از سواحل خزر، شمال شرق، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، مناطق مرکزی و جنوب کشور را در برمی‌گیرد.

وی ادامه داد: بارشها در مناطق سردسیر و کوهستانی به‌صورت برف خواهد بود و وزش باد به همراه کاهش دما در نقاط ذکر شده ایجاد می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روز دوشنبه تمرکز بارشها در مناطق جنوبی کشور یعنی استانهای هرمزگان، فارس و دامنه‌های جنوبی زاگرس پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، بارشها طی دو روز آینده غالباً در مناطق کوهستانی و سردسیر شمال شرق کشور به صورت برف خواهد بود و در سایر نقاط این بخش از کشور نیز باران می‌بارد.

وی ادامه داد: از عصر امروز تا عصر فردا دوشنبه، وزش باد شدید در شرق کشور به‌وقوع می‌پیوندد ضمن اینکه وزش باد در مناطقی از کرمان و بندرعباس می‌تواند موجب بروز گردوخاک شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت آینده کاهش محسوس دما بین چهار تا هشت درجه در مناطق شرقی و مرکزی به‌وقوع می‌پیوندد.

وظیفه، شهرکرد با پنج درجه زیر صفر را سردترین و بوشهر با ۲۶ درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و اظهار کرد: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به ۱۰ درجه بالای صفر رسید که طی ۲۴ ساعت یک درجه کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: بارش باران امروز و امشب غالب نقاط پایتخت را در برمی‌گیرد که بارشها در بخشهای کوهستانی تهران به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود؛ دمای هوای تهران صبح فردا به یک درجه زیر صفر می‌رسد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *