طرح تعطیلات زمستانه مدارس نیاز به تصویب مجلس دارد

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ محمد بطحایی عصر امروز در حاشیه نشست شورای اجتماعی وزارت کشور در پاسخ به تسنیم درباره نظر وزارتخانه متبوعش مبنی بر پیشنهاد تعطیلی زمستانه مدارس اظهار کرد: تعطیلی میان فصلی برای آموزش و پرورش موضوعی بین دستگاهی است و فقط مربوط به محیط زیست نمی‌شود.

وی ادامه داد: ما از منظر آموزشی و تربیتی در رابطه با این طرح سخن داریم و برخی شاخص‌ها و عوامل تاثیرگذار در طرح تعطیلات زمستانه باید دیده شود.

وزیر آموزش و پرورش کشور تاکید کرد: به دلیل عوامل تاثیرگذار و برخی پیچیدگی‌های طرح تعطیلات زمستانه مدارس فعلا این موضوع به آینده موکول شده اما هر تصمیمی در این خصوص در دولت گرفته شود حتما نیازمند تصویب مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

بطحایی با اشاره به وجود قانونی مبنی بر شروع و پایان سال تحصیلی خاطرنشان کرد: قانون شروع و پایان سال تحصیلی در گذشته به تصویب نمایندگان مجلس رسیده و اگر بنا باشد آغاز و پایان سال تحصیلی را تغییر دهیم نیاز به قانون مجدد خواهیم داشت.

وی درباره این پرسش که آیا تعطیلات میان‌فصلی صرفا برای کلانشهرها خواهد بود، توضیح داد: تعطیلات میان‌فصلی صرفا برای آلودگی هوا نیست بنابر‌این آنچه به تصویب برسد برای تمام کشور لحاظ خواهد شد و اجرای آن برای کل مناطق است.

وزیر آموزش و پرورش درباره نظر کارشناسی خود نسبت به طرح تعطیلات زمستانه مدارس اظهار کرد: با تعطیلات یک ماهه  اصلا موافق نیستم اما تعطیلات دو هفته‌ای که بین دو فصل باشد از نظر آموزشی و تربیتی پیامدهای مثبتی برای یادگیری دانش‌آموزان خواهد داشت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *