تشکیل تیم‌های رهایی گروگان در پلیس راه آهن برای نخستین بار

سردار علیرضا اکبرشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آمادگی پلیس راه‌آهن برای نوروز ۹۷ اظهار کرد: در سال‌های اخیر اقبال مردم به استفاده از حمل و نقل ریلی بیش از پیش شده و به گفته مسئولان راه‌آهن کشور، امسال ۲ میلیون صندلی قطار برای مسافران در نظر گرفته شده است و با توجه به اوج گیری سفرها در ایام نوروز، به تعداد قطارها نیز اضافه شده است.

رئیس پلیس راه‌آهن کشور افزود: با توجه به افزایش سفرهای ریلی، پلیس راه‌آهن نیز با تجمیع پتانسیل و توان خود در قالب طرح نوروزی، در صدد است تا سفرهای آرام و امنی را برای مسافران قطار در این ایام رقم بزند.

وی با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای این طرح گفت: به دنبال تهدیدهای احتمالی و با توجه به اینکه امنیت سفرهای ریلی از اهمیت بالایی برخوردار است، از ۲ ماه گذشته اقدام به تشکیل «نیروهای واکنش سریع» در پلیس راه‌آهن کردیم و این نیروهای زبده از امروز با توانمندی‌های خاص خود از جمله رهایی گروگان، کار خود را در پلیس راه‌آهن کشور آغاز کردند.

اکبرشاهی ادامه داد: همچنین امسال نیز همچون ۲ سال گذشته، طرح استقبال از مسافران نوروزی توسط پلیس راه‌آهن در نخستین روز از سال ۹۷ در سراسر ایستگاه‌های قطار کشور به اجرا درمی‌آوریم.

رئیس پلیس راه‌آهن کشور با اشاره به اسکان بیش از یک میلیون نفر در حاشیه ریل‌های کشور و همجواری ۹۱ مدرسه در این مناطق گفت: با توجه به رویکرد اجتماعی پلیس و مشارکت دادن بیش از پیش مردم در تامین امنیت و آرامش، پلیس راه آهن نیز در این حوزه و به منظور آموزش و در قالب فعالیت‌های فرهنگی، اقداماتی را انجام داده است که برگزاری جلسات با ائمه جماعات، برگزاری‌ جلسات مدارس، انتشار ده‌ها هزار بروشور آموزشی و هشداری و استفاده از پتانسیل رسانه‌ها در این موضوع، بخشی از این فعالیت‌ها بوده است.

وی در ادامه با اشاره به برخی دستاوردهای پلیس راه آهن در سال جاری اظهار کرد: به دنبال اقدامات انجام گرفته توسط همکاران ما، وقوع سرقت در ایستگاه‌های قطار به میزان ۱۷ درصد کاهش یافت و بر این اساس ۱۷ درصد بر میزان کشف سرقت و ۷۴ درصد بر تعداد دستگیری سارقان اضافه شد.

اکبرشاهی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه مبارزه با قاچاق کالا هم در سال جاری شاهد رشد ۵۵ درصدی پرونده‌های تشکیل شده هستیم و ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در سال جاری بیش از ۴ میلیارد تومان برآورد شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *