زورآزمایی دانشجویان ایرانی و خارجی یک روز پیش از مسابقات آزاد رباتیک + تصاویر

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سیزدهمین دوره از مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران از فردا به مدت سه روز در قالب ۲۰ لیگ دانش‌آموزی، دانشجویی و کاربردی در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار می‌کند.

در حالیکه توسعه دانش رباتیک و هوش مصنوعی به یکی از اقدامات دولتها برای رقابت در عرصه‌های بین‌المللی تبدیل شده است، مرتضی موسی خانی امروز در نشست خبری به یکی از نکات جالب توجه پرداخت و گفت: یکی از شرکتهای خارجی خودروساز در زمینه کاربردی کردن رباتیک در بخش صنعت‌ اعلام کرده که رقبای اصلی ما از این پس شرکتهای خودروساز نیستند بلکه شرکتهای کامپیوتری خواهند بود زیرا طراحی و ساخت خودروهای هیبریدی و خودران را در دستور کار قرار داده‌اند.

به گزارش تسنیم، سال گذشته و هم‌زمان با برگزاری دوازدهمین دوره از این مسابقات تیمهایی از کشورهای امریکا، آلمان، هند، ژاپن، چین، سنگاپور، کره جنوبی، هلند، پاکستان، مکزیک، انگلستان، ترکیه، پرو و ایران حضور داشتند که در سیزدهمین دوره و براساس آنچه در نشست خبری امروز مطرح شد کشورهای ژاپن، پاکستان و مکزیک در این دوره حضور ندارند اما اسم کشور فرانسه در لیست حضور برای امسال قرار گرفته است.

بنابراین حدود ۱۴ درصد از میزان کشورهای شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات کاسته شده است.

هر چند در این دوره بخشهایی نظیر لیگ دانش‌آموزی فضای مشترک، لیگ نوآوری در رباتها، لیگ سبک وزن و وزن آزاد به مسابقات اضافه شده است اما لیگ زیردریایی نیز که در جدول برگزاری مسابقات سال گذشته بود در این دوره جایش خالی است.

همچنین در این دوره لیگهای کاربردی نظیر خودروی هوشمند، آتشنشان، جنگجو و کارگاه به مسابقات ربوکاپ آزاد ایران اضافه شده است.

با توجه به تعدد تیمهای دانش‌آموزی در این دوره از رقابتها، این تیمها کار خود را از امروز به صورت رسمی آغاز کردند که گزارش تصویری آن در لینک «رقابت‌های لیگ دانش‌آموزی ربوکاپ آزاد ایران» موجود است.

در همین حین، سری هم به سالن اصلی رقابتهای دانشجویی در سالنهای ۸ و ۹ زدیم که مشغول تست رباتها و دستاوردهای خود بودند و برای رقابت در روزهای آینده آماده می‌شدند که شرح آن به روایات تصاویر زیر است.

گزارش تصویری از مجید هدایتی نسب

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *