تروریست‌های مرز میرجاوه منتظر پاسخ کوبنده باشند/ عدم تامین امنیت مرزهای شرقی از سوی پاکستان

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره جزییات درگیری روز گذشته گروهک اشرار و تروریست‌های مسلح در منطقه مرزی میرجاوه اظهار کرد: بامداد روز گذشته تعدادی از افراد یک گروهک تروریستی مسلح به برجک میل ۸۹ مرزی میرجاوه حمله کردند که در این درگیری تعدادی از مرزبانان و نیروهای انتظامی کشورمان به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه تروریست‌ها قصد ورود به عمق مرزی کشورمان را داشتند، افزود: در این درگیری که از سمت مرز پاکستان و با سلاح‌های سبک و نیمه سنگین صورت گرفت، ۲ نفر از نیروهای مرزبانی و ۲ نفر از نیروهای بسیجی به شهادت رسیدند و ۳ نفر از نیروهای پاسدار، بسیجی و مرزبانی نیز مجروح شدند.

مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور با بیان اینکه تروریست‌ها از داخل خاک پاکستان اقدام به این حمله کور کرده بودند، تصریح کرد: تروریست‌ها به انواع سلاح‌های سبک و نیمه سنگین مجهز بودند اما نیروهای ما مقاومت غیور مردانه‌ای به خرج دادند و تعدادی از آنها را به هلاکت رسانده و مجروح کردند.

به گفته حیدری، مقاومت دلاورمردانه مرزبانان و پاسداران کشورمان باعث عقب‌نشینی تروریست‌های کوردل شد و ما به روان همه شهدای کشورمان درود می‌فرستیم.

وی با بیان اینکه مسئولان پاکستان باید جوابگوی حضور گروهک‌های تروریستی و اشرار در مرز خود باشند، گفت: وزارت امور خارجه و مسئولان ذیربط کشورمان، انتقادات خود را به مسئولان پاکستانی بابت عدم تامین امنیت در مرزهای این کشور با ایران اعلام کرده‌اند و امیدواریم بررسی قطعی از سوی کشور همسایه صورت گیرد تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور با تاکید بر اینکه پاسخ قاطعی به تروریست‌های کوردل داده خواهد شد، گفت: این تروریست‌های مزدور، آلت دست بیگانگان و کشورهای غربی هستند و به‌زودی اعمال ننگین آنها و حمله به مرزبانان، پاسخ داده می‌شود.

حیدری تصریح کرد: متاسفانه مرز شرقی ایران و پاکستان به صورت یک طرفه از سوی کشورمان تامین می‌شود و کشور پاکستان مرزبانی مشخصی برای کنترل ندارد و این ضعف باید هر چه زودتر برطرف شود.

وی افزود: متاسفانه هر از چندی گروههای تروریستی و اشرار از سمت مرز پاکستان به ایجاد مزاحمت می‌پردازند که این مهم باید از سوی مسئولان پاکستانی مورد توجه واقع شود و امنیت این منطقه مورد دقت قرار گیرد.

مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور با بیان اینکه برنامه‌هایی همانند دیوار کشی و … نیز در مرزها مورد توجه بوده است، گفت: تمامی اقدامات در بهبود امنیت مرزها اثرگذار است اما در چنین شرایطی کشور همسایه نیز باید به تامین امنیت مرز خود بپردازد و اقدامات یک سویه به تنهایی اثرگذار نیست.

وی تاکید کرد: امیدواریم توجه ویژه‌ای از سوی مقامات پاکستانی برای تامین امنیت مرزها صورت گیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *