یکی از لیدرهای اغتشاشات پاسداران: بازیچه شدیم/در آشوب‌های پاسداران ری‌استارتی‌ها هم بودند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دادگاه رسیدگی به اتهامات یکی از لیدرهای اصلی اغتشاشات خیابان پاسداران، صبح امروز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در ابتدای جلسه، نماینده دادستان تهران کیفرخواست «الف. ص» متهم پرونده را قرائت کرد و گفت که اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی ایران، تحریک مردم به درگیری، اخلال در نظم عمومی با توطئه قبلی و نشر اکاذیب از اتهامات متهم است. 

نماینده دادستان با بیان اینکه متهم از گردانندگان اصلی سایت مجذوبان نور است افزود: متهم از لیدرهای ایجاد پست غیر قانونی ایست و بازرسی در خیابان پاسداران و ایجاد رعب و وحشت بین مردم بوده است.

نماینده دادستان تصریح کرد: متهم در جمع اغتشاش‌گران قصد خودسوزی داشته است که سایرین جلوی وی را می‌گیرند. وی گفته ۱۰ دی ماه در کرج مشغول کار بودم که شنیدم عده‌ای را به زندان اوین آورده‌اند، به تهران آمدم و چهار روز جلوی زندان بودم و چماق حمل می‌کردم.

پس از پایان قرائت کیفرخواست، متهم با تفهیم اتهام از سوی قاضی صلواتی پشت تریبون قرار گرفت و اظهار کرد: بازیچه دست مجذوبانی‌ها قرار گرفتیم و اظهار ندامت و پشیمانی می‌کنم و از تمامی مجذوبانی‌ها و این فرقه‌ها برائت می‌جویم.

متهم افزود: در تجمعات (اغتشاشات خیابان پاسداران) ری استارتی‌ها هم بودند. در مورد تجمع زندان اوین حرف خلاف واقع به ما زدند و گفتند (م.ش.م) را به خاطر درویشی گرفته‌اند اما بعدها فهمیدم وی لیدر اغتشاشات دانشگاه بوده است.

قاضی صلواتی در ادامه تصریح کرد: جلوی چشم مردم و در آن کلیپ که در همه رسانه‌های ضد انقلاب پخش شد مامور نیروی انتظامی را تهدید کردی.

متهم گفت: مجذوبانی‌ها میگفتند بزرگ ما در خطر است و ما را به مسئله شخصی خود وارد کردند. دیدم اقداماتم چه بازخوردهایی داشته است.

در ادامه نماینده دادستان خطاب به متهم گفت: آمار کذب می‌دادید که هزار درویش بازداشت شده‌اند.

متهم پاسخ داد: به ما می‌گفتند ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر بازداشت شده‌اند و ما هم می‌گفتیم. اگر یک روز از عمرم هم بماند لیدرهای اغتشاشات را می‌گیرم و تحویل می‌دهم.

قاضی صلواتی در پاسخ گفت: شکر خدا ماموران امنیتی هستند و به این امور رسیدگی می‌کنند.

به گزارش میزان، رئیس دادگاه با شنیدن دفاعیات وکیل مدافع و اخرین دفاعیات متهم ختم جلسه رسیدگی به اتهامات «الف.ص» را اعلام کرد گفت: پس از وصول لوایح دفاعیه وکیل پرونده حکم متهم را در مهلت قانونی صادر خواهیم کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *