آتش‌سوزی گسترده در بازار گل و گیاه ستاری/ ارتفاع شعله‌ها به ۱۰ متر رسید + تصاویر

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ ساعت ۴:۱۶ بامداد امروز به دنبال تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اعلام آتش گرفتن یک سوله گل و گیاه در غرب تهران، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بی‌درنگ نیروهای آتش‌نشانی ایستگاه‌های ۹۴، ۵۵، ۹۸، ۲۷، ۷۴، ۵۸ و تیم نجات سه را به همراه خودروهای بالابر، فوماتیک، سه دستگاه تانکر آب و خودروی حامل دستگاه تنفسی به محل حادثه واقع در انتهای بزرگراه شهید ستاری شمال، خیابان شعرا اعزام کرد.

محمد دیبا؛ مدیر منطقه یک عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران در مورد جزئیات این آتش‌سوزی اظهار کرد: سوله‌ای به وسعت یک هزار مترمربع که دارای غرفه‌های متعدد فروش گل و گیاه و متعلقات آن بود، دچار آتش‌سوزی شد به طوری که هنگام رسیدن آتش‌نشانان شعله‌های آتش تا ارتفاع ۱۰ متر به آسمان زبانه می‌کشید.

وی افزود: آتش‌نشانان شعله‌های سرکش آتش را از چند جهت به محاصره درآورده و با استفاده از تجهیزات خاموش‌کننده، بالابر و فوماتیک این آتش‌سوزی را مهار کرده و همچنین از سرایت آن به سوله کناری جلوگیری کردند.

دیبا با اعلام اینکه در این حادثه به هیچ یک از کارگران این سوله آسیبی نرسید، ادامه داد: آتش‌نشانان در لحظات اولیه پس از باز کردن قفل درهای این سوله با استفاده از تجهیزات لازم موفق شدند دو کارگر مستقر در این سوله و تعداد دیگری از کارگران را که در سوله مجاور حضور داشتند، به سلامت خارج کنند.

مدیر منطقه یک عملیات آتش‌نشانی تصریح کرد: سرانجام تلاش سه ساعته آتش‌نشانان به ثمر نشست و نیروهای عملیاتی توانستند این حجم آتش را بدون اینکه به کسی آسیب جانی برسد، مهار کنند.

وی متذکر شد: نیروهای عملیات آتش‌نشانی پس از لکه‌گیری کامل آتش و ارائه تذکرات ایمنی لازم به مسئولان مجموعه، محل حادثه را تحویل عوامل شهرداری منطقه دادند.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ مهدی داوری؛ مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی تهران نیز با حضور در محل این حادثه بر نحوه عملیات آتش‌نشانان نظارت مستقیم داشت همچنین کارشناسان آتش‌نشانی برای علت‌یابی این حادثه در محل حاضر شده و به بررسی علل بروز این حادثه و خسارات وارده پرداختند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *