کسب ۴ مدال دانش آموزان ایران در المپیاد زیست شناسی/ توضیحات بطحایی درباره حواشی مسابقات

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, سیدمحمد بطحائی در حاشیه مراسم اختتامیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست‌شناسی ۲۰۱۸ اظهار کرد: یک برگ زرین دیگر بر افتخارات کشور اضافه شد و در  شرایط ناجوانمردانه فعلی که فضای بین المللی برای کشور ایجاد کرده است میزبان بیش از ۷۰ کشور شدیم و ۵۱۰ نفر از نخبگان علمی کشورهای مختلف در این رویداد علمی شرکت کردند.

وی افزود:  طی ۱۵،۱۶ سال اخیر کیفیت برگزاری مسابقات به اذعان مسئولان ibo کم نظیر بود و ایران توانست به مردم جهان نشان دهد کشوری امن و به دنبال صلح است که دست برادری را برای آنها که بخواهند جوانمردانه تعامل داشته باشد می‌فشارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان ایران چهار مدال رنگی را کسب کردند و از ممتازترین المپیادها بود که نوجوانان ما یکبار دیگر در آن افتخار آفریدند.

 وی با بیان اینکه دانش آموزان برای شرکت در المپیادهای علمی از حیث امکاناتی که باید برای کسب آمادگی در اختیارشان قرار بگیرد مضیقه دارند و تلاش میکنیم برای دوره های بعد حل شود,  افزود: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تسهیلاتی برای ادامه تحصیل مدال آوران فراهم است.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: مرکز سمپاد به دنبال آن است باشگاهی ایجاد و مدال آفرینان گذشته را دور یکدیگر جمع کند و امیدواریم به زودی این باشگاه راه اندازی شود.

بطحایی درباره تصاویری که در خلال المپیاد در فضای مجازی منتشر شده بود و تعدادی از دانش آموزان دختر سایر کشورها روسری خود را برداشته بودند, گفت: حجاب شرکت کنندگان خارجی در حدی که در افتتاحیه و اختتامیه دیدیم با تذکراتی که در سالن داده می‌شد در حد مطلوب بود. در چند مورد هنگام مسابقه حجاب دخترها کنار رفته بود و یک مورد چون پسرها کلاهشان را به نشانه احترام برداشته بودند چند تن از دخترها تصور کرده بودند باید  به نشانه احترام حجابشان را بردارند. باید از این اتفاقی که در شبکه های مجازی اتفاق افتاده گلایه کنم، گاهی بی انصافی هایی صورت میگیرد و دستاوردها نادیده گرفته میشود و اگر برای چند لحظه غفلتی صورت گرفته و روسری شرکت کنندگان کنار رفته عکس می‌گیرند و فضاسازی می کنند. اینها بداخلاقی هایی هست که برخی دچارش میشوند و اتفاقات خوبی که افتاده را نادیده می گیرند.

به گزارش تسنیم, فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان نیز گفت: ایران در این المپیاد دو طلا، یک نقره و یک برنز  کسب کرد. بهترین رتبه را از بین دانش آموزان پارمیدا پزشکی کسب کرد ولی رتبه کلی ایران حتما زیر ۵ است که باید منتظر بمانیم تا کمیته علمی جمع بندی نهایی و رتبه بندی کشوری را اعلام کند.

به گزارش تسنیم, در این مسابقات دانش اموزان ایرانی موفق به کسب دو مدال طلا, یک نقره و یک برنز شدند.

پارمیدا پزشکیان و نیکان امیرخانی مدال طلا, سارا محمدی مدال نقره و مهدی مسرور مدال برنز را برای ایران کسب کردند

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *