ساختمان‌های ناایمن پرتردد و پرخطر سطح منطقه ۵ شناسایی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن اسدی اظهار کرد: رعایت اصول ایمنی در ساختمان‌ها برای پیشگیری از بحران و حفظ جان و امنیت شهروندان اهمیت خاصی دارد ، لذا با اقداماتی نظیر آموزش و ارتقای سطح فرهنگ ایمنی عموم و کاهش مخاطرات محیطی، شناسایی و ارائه راهکارهای مناسب ، برای رفع خطر موارد ناایمن ساختمانی پرخطر و پرتردد سطح منطقه اقدام شده است.

اسدی گفت: با توجه به پدیده فرونشست ، فروچاله و وجود تأسیسات شهری مختلف در عمق زمین، پرونده صلاحیت ایمنی ساختمان‌ها و اماکن پر خطر در نواحی هفتگانه تشکیل شد.

وی افزود : تاکنون هزار و ۱۱۰ ساختمان بلند مرتبه و پرتردد با هدف بالا بردن ضریب ایمنی اماکن، شناسایی و برای ۲۳۵ ساختمان ، پرونده صلاحیت ایمنی تشکیل واخطار رفع خطر سه ماهه ابلاغ شد و بعد از تشکیل کمیته رفع خطر ، برای ۴ مورد از ساختمان های برج نگین رضا، پاساژ طلا، بوستان و برج مینا دستور قضایی صادر شده است.

شهردار منطقه ۵  به فاکتور های ایمنی اولیه به سیستم فعال اعلان و اطفای حریق، درب حساس به دود و علائم راه‌های خروج و پله اضطراری اشاره کرد و گفت : ۲۰۹ مورد ساختمان ناایمن در ناحیه ۶ (محله آپادانا و بیمه) شناسایی و پرونده ایمنی ساختمانی برای آن‌ها تشکیل شد. همچنین شناسایی گودهای پر خطر رها شده و تشکیل پرونده ایمنی برای آن‌ها، در دستور کار قرار دارد. اخطار نهایی به بلوک‌های D1 و C2 از فاز سوم اکباتان به منظور اصلاح ، تخریب موارد نا ایمن و رفع خطر با پیگیری اداره حقوقی از مرجع قضایی ابلاغ شده است.

وی بیان کرد : محلات کن، حصارک و مراد آباد از نظر بافت و ایمنی ساختمانی ، تاب آوری کمی دارد که شناسایی و اقدام رفع خطر آن ها در اولویت است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *