ادعای ابتلای ۷۸ روستایی در چابهار از کجا درز کرد؟

فرید براتی سده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اخباری مبنی بر ابتلای ۷۸ نفر از اهالی یک روستا به نام درگز به بیماری ایدز اظهار کرد: در این خصوص باید توضیحاتی ارائه شود و در واقع در حال حاضر نمی‌توان درباره میزان و تعداد افراد مبتلا به این بیماری در این روستا اظهار نظر کرد.

وی تصریح کرد: موضوع از این قرار است که در جلسه‌ای که در شورای فرمانداری شهرستان چابهار برگزار شده است مسئولان درخصوص ایدز مطالبی را عنوان کرده‌اند و یکی از خبرنگاران حاضر در این جلسه، ابتلای ۷۸ نفر از اهالی روستای درگز را به نقل از مدیر کل بهزیستی شهرستان چابهار منتشر کرده است.

براتی‌سده با بیان اینکه بعد از انتشار این خبر بنده به صورت تلفنی تماسی را با مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان داشتم و وی نیز این موضوع را تکذیب کرد و قرار شد طی هفته آینده بنده بازدید میدانی را در این خصوص داشته باشم تا همه چیز به صورت شفاف مشخص شود، گفت: بر همین اساس مدیر کل بهزیستی چابهار هیچ مصاحبه‌ای با هیچ یک از رسانه‌ها در این خصوص نداشته و این در حالیست که وی طی هفته‌های گذشته به دلیل بیماری برای فرآیند درمان در استان خراسان رضوی به سر می‌برد.

وی ادامه داد: به هر حال باید این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد و این در حالیست که در این اوضاع، یکی از مسئولان وزارت بهداشت مصاحبه‌ای را داشته و اعلام کرده که بهزیستی باید به وظایف خود عمل کند که باید به وی اعلام کنم که بهزیستی به وظایف خود عمل می‌کند و در واقع مسئله‌ای که عنوان شده مسئله بهزیستی نیست بحث مسئله کشوری است و در واقع وزارت بهداشت نیز باید وظایف خود را در این بخش انجام بدهد.

براتی‌سده گفت: مسئول بهداشت شهرستان باید در این زمینه پاسخگو باشد و امیدواریم هر یک از دستگاه‌ها به وظایف ذاتی خود عمل کنند. ضمن اینکه به زودی گزارش میدانی از روستای درگز واقع در شهرستان چابهار تهیه خواهد شد تا میزان و تعداد مبتلایان به بیماری ایدز مشخص شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *