ممنوعیت شکار در منطقه دربند مشکول به مدت ۵ سال دیگر تمدید شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، بر اساس آگهی روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و به استناد بند و ماده ۶ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست هر گونه شکار و تیراندازی در منطقه مشکول واقع در شهرستان کوثر به مدت پنج سال دیگر ممنوع شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در بازدید از منطقه گفت: منطقه دربند مشکول به دلیل قابلیت های اکولو‍ژیکی آن، مورد توجه حفاظت محیط زیست استان بوده و یکی از زیستگاه های مهم استان اردبیل محسوب می‌شود.

محمد خداپرست افزود: منطقه شکار ممنوع دربند مشکول با طی مراحل مطالعاتی و قانونی در سال ۱۳۹۰ با درج آگهی در روزنامه رسمی ابتدا به مساحت ۲۳ هزار هکتار ثبت گردید و در سال ۱۳۹۶ پس از تدقیق مرز منطقه و اصلاح حدود آن به ۲۹۸۰۰ هکتار افزایش پیدا کرد و ثبت روزنامه رسمی شد.

 خداپرست اظهار داشت: از گونه های جانوری شاخص و حمایت شده می توان به پلنگ، کل و بز، خرس، سیاه گوش و گربه جنگلی و از گونه های گیاهی شاخص به درختان بنه، ارس، ریش بز، بادام وحشی، گون و شیرین زبان اشاره کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از اهالی این مناطق خواست جهت حفاظت مطلوب از حیات وحش متنوع منطقه همکاری لازم را با اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل داشته باشند و هرگونه موارد تخلف را از طریق شماره ارتباطات مردمی ۱۵۴۰ گزارش دهند.  

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *