ساحل آیتولیکوی یونان در محاصره عنکبوت‌ها

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از گاردین، این روزها تالاب آیتولیکوی یونان با شبکه‌ای متراکم به طول ۳۰۰ متر از تار عنکبوت محاصره شده تا به وحشتناک‌ترین مکان ممکن برای کسانی تبدیل شود که دچار وحشت شدید از عنکبوت هستند. این شبکه متراکم از تار توسط گونه‌ای از عنکبوت‌های درازآرواره به نام تتراگناتا (Tetragnatha) ساخته شده است.  این گونه که تحت عنوان عنکبوت کشیده هم شناخته می‌شود دارای بدنی کوچک، سبک و کشیده است و می‌تواند روی سطح آب با سرعتی به مراتب بیشتر از خشکی حرکت کند.

هر چند اکنون حضور در ساحل آیتولیکو واقع در ۳۰۰ کیلومتری آتن، به ویژه برای افرادی با فوبیای عنکبوت، می‌تواند یک کابوس هولناک باشد با این وجود، شبکه‌ای که عنکبوت‌ها در این منطقه ساخته‌اند، کاملا بی‌خطر محسوب می‌شود.

به گفته ماریا چتزاکی، زیست‌شناس مولکولی، این عنکبوت برای انسان بی‌خطر بوده و آسیبی در پی ندارد. همزمان شدن فصل جفتگیری عنکبوت‌ها با افزایش جمعیت پشه در منطقه، این تالاب را به محلی مناسب برای جفتگیری عنکبوت‌ها تبدیل کرده که حاصل آن افزایش انفجاری جمعیت آنهاست.

او ادامه می‌دهد: این پدیده در سال ۲۰۰۳ هم اتفاق افتاد و خسارتی به همراه نداشت. این عنکبوت‌ها عمر کوتاهی دارند و به زودی از بین می‌روند. شبکه تاری که تنیده‌اند هم دوامی ندارد و بدون آنکه به گیاهان آسیبی برساند در کوتاه مدت تخریب می‌شود.
 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *