مقایسه حفظ سرزمین ایران پیش و پس از انقلاب اسلامی از زبان معاون حقوقی فرمانده کل سپاه

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، همایش دفاع از جبهه تا محکمه به مناسبت هفته دفاع مقدس در کانون وکلای مرکز برگزار شد و سردار علی اصغر گرجی‌زاده معاون حقوقی و مجلس فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی سخنانی تاکید کرد: اولین حقی که برگردن هر انسان آگاهی واجب است، این است که آگاهی‌اش را راجع به جنگ اضافه کند و اگر اینگونه نباشد نمی‌توانیم درست از حق دفاع کنیم.

وی سپس به نمونه‌ای از این آگاهی‌ها اشاره کرد و گفت: مثلا این که گفته می‌شود جنگ ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ شروع شد صحیح نیست، جنگ اردیبهشت سال ۱۳۵۸ شروع شد، در آن تاریخ به پاسگاه مرزی ما حمله شد و اسیر دادیم، از خرداد ۱۳۵۹ جنگ علنی‌تر شد، بمباران شدیم و خلبان اسیر و شهید هم داریم.

سردار گرجی‌زاده با اشاره به این که جنگ ۳۱ شهریور ماه ۱۳۵۹ رسماً آغاز شد، به حضور خود ۵ ماه قبل از این تاریخ در پاسگاه شلمچه اشاره کرد و گفت: آن زمان آقای غرضی استاندارد بود و هر بار که برای بازدید می‌آمد ما به او می‌گفتیم که هر روز به وسیله هواپیماها از ما عکس‌برداری می‌کنند و او در پاسخ می‌گفت من چه کار کنم هر گزارشی به بنی‌صدر در این باره می‌دهم، می‌گوید می‌خواهید شلوغش کنید.

معاون حقوقی و مجلس فرمانده کل سپاه با اشاره به این که نماینده ما در سازمان ملل ۶۳۶ مرتبه قبل از ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ گزارش حمله عراقی‌ها به ما را در آن سازمان ثبت کرده است، گفت: اولین موضع آبکی دنیا ۱٫۵ سال بعد از شروع جنگ بود که فقط خواستار آتش‌بس شدند و حتی به لزوم بازگشت به مرزهای قانونی اشاره نکردند.

وی با اشاره به سابقه از دست رفتن سرزمین‌های کشور پیش از انقلاب اسلامی، گفت: طی ۱۹۶ سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار کیلومتر از خاک ما را جدا کردند، که در تاریخ جهان بی‌سابقه است. طی ۴۸ سال حکومت ناصرالدین شاه ۶۲۰ هزار کیلومتر از خاک ما جدا شد، قطر،‌امارات و عمان را زمان احمدشاه از ما جدا کردند و دادن بحرین هم دست گل محمدرضا پهلوی بود.

سردار گرجی‌زاده در این باره افزود: محمدرضا پهلوی وقتی می‌خواست بحرین را بدهد منوچهر اقبال داد و بیداد کرد و گفت: حیثیت ما در دنیا می‌رود، مجلس شورای ملی هم رسماً با واگذاری بحرین مخالفت کرد، اما محمدرضا گفت من به انگلیسی‌ها قول داده‌ام بدهید برود و علم هم توجیه کرد که نفت و گاز بحرین تمام شده و ۶۲۰ هزار کیلومتر هم بیشتر مساحت ندارد. این در حالی است که نفت و گاز بحرین الان تنه به تنه ما و امارات می‌زند.

معاون حقوقی و مجلس فرمانده کل سپاه با اشاره به این که طی ۴۰ سال جمهوری اسلامی یک سانت هم از کشور را به کسی ندادیم، افزود: حتی وقتی در سال ۶۲ عراقی‌ها ۲۰۰ متر پرچم‌شان را جلوتر از مرز حقیقی نصب کرده بودند بهشان تذکر دادیم که اگر پرچم را عقب نکشید با زبان آتش با شما سخن خواهیم گفت و دست آخر هم آتش بر سرشان ریختیم تا عقب رفتند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *