مسئولان فقط در روز جهانی معلولان به فکر آنها هستند

مهدی قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: روز جهانی معلولان به هیچ وجه تبریک ندارد چون که ما ایرانیان یاد گرفتیم  یک هفته مانده به مراسم یادشان می‌افتد که معلولی وجود دارد و اعلام می‌کنند که ما در روز جهانی معلولان چنین برنامه‌ای داریم و در ادامه چند خبرنگار از رسانه‌های مختلف و مسئول  در آن برنامه پیداشان می‌شود و این کاردرستی نیست.

وی تصریح کرد: یک سال وقتی برنامه و مراسمی می‌خواهد برگزار شود همه با دل پره به مراسم می‌آیند و همه در انتظار این هستند که یک چیز خوب و امیدوار کننده  بشنوند ولی متاسفانه هیچ نتیجه‌ای از جلسه گرفته نمی‌شود و معلولان پس از مراسم به خانه‌هایشان می‌روند و فراموش می‌شوند تا سال آینده و یک مراسم دیگر.

قبادی افزود: مسئولان دنبال رزومه خودشان هستند و وقتی مراسم شروع می‌شود با معلولان ولیچری و سایر معلولان عکس می‌گیرند و این عکس‌ها را در پروتابل کاری خودشان می‌گذارند و ادعا می‌کنند که برای معلولان خدمات ویژه داده‌ایم.

رئیس هیات مدیره کانون ناشنوایان ایران ادامه داد: من شخصا از مسئولان درخواست می‌کنم که دستور بدهند که حداقل هر ۳ ماه جلسه‌ای با حضور معلولان برگزار شود و آنها مشکلات را اعلام کنند تا مسئولان درد معلولان را بیشتر متوجه شوند.

وی اضافه کرد: از رئیس‌جمهور درخواست داریم که مناسب سازی معابر برای معلولان را مورد توجه قرار دهند و از مسئولان مربوطه در این بخش پیگیری کنند و حداقل بوستان‌ها و پارک‌ها برای ورود معلولان مناسب سازی شود.

رئیس هیات مدیره کانون ناشنوایان ایران افزود: اتوبوس‌های بی آرتی، مترو و … برای ناشنوایان مناسب نیست و حداقل در ایستگاه‌ها مترو به صورت زیرنویس در خصوص ایستگاه‌ها اطلاع‌رسانی شود.

وی بیان کرد: فقط پارک شهر آنهم به دلیل اینکه روبه‌روی شهرداری مرکز واقع شده است برای نابینایان و معلولان جسمی- حرکتی مناسب سازی شده است ولی سایر پارک‌ها مناسب‌سازی شده نیستند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *