بازداشت سارقانی با بیش از ۴۰ سابقه سرقت/ قول رئیس پلیس تهران به شهروندان

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا، بیستمین مرحله از طرح رعد توسط کلانتری‌های پلیس پیشگیری پایتخت به اجرا درآمد. در طرح رعد کلانتری مکلف شده‌اند حوزه خود را از مجرمان، قانون‌شکنان، متخلفان و خرده‌فروشان مواد مخدر پاکسازی کنند.

سردار حسین رحیمی در حاشیه بیستمین مرحله از طرح رعد در جمع خبرنگاران از اجرای ۲۶۱ حکم قضایی در این مرحله از طرح خبر داد و گفت: ۵۷۲ سارق و مالخر طی این طرح بازداشت شده و ۱۸۹ دستگاه خودرو و موتورسیکلت کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به کشف ۷۶۰۰ فقره از اموال سرقتی در بیستمین مرحله از طرح رعد از انهدام ۱۹ باند سارقان خبر داد و گفت: صاحبان ۸۴ درصد از اموال سرقتی شناسایی شدند و ارزش اموار مکشوفه بیش از ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

وی ادامه داد: در این مرحله از طرح، ۲۳۸ نفر از سارقان که دارای سوابق متعدد از ۲ بار تا بیش از ۴۰ بار بودند، دستگیر شدند؛ ۸ قبضه سلاح شکاری و ۶۹ قبضه سلاح سرد کشف شد.

رحیمی با اشاره به کشف ۶۷ هزار قلم کالای قاچاق در بیستمین مرحله از طرح رعد، یادآور شد: ارزش اموال قاچاق کشف شده بیش از ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.

رئیس پلیس پایتخت متذکر شد: محصول و نتیجه اجرای طرح رعد در پایتخت ایجاد امنیت پایدار و کاهش محسوس جرائم خشن و سازمان یافته است، عملیات پلیس در برخورد با سارقان و مجرمان جدی است و با قدرت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه پلیس برای پاکسازی نقاط آلوده تهران مانند میدان شوش، هرندی، تقی‌آباد، خاک‌سفید و… اقداماتی صورت داده، گفت: قول می‌دهیم تا قبل از عید پایتخت در صورت ایجاد بسترهای مناسب، از لوث معتادان متجاهر پاک شود.

رحیمی متذکر شد: هم در بحث سم‌زدایی و هم در بحث بازگرداندن معتادان به زندگی و بازپروری آنها در کهریزک پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته، پلیس در جمع‌آوری این افراد هیچ مشکلی ندارد و قطعا این اتفاق با پشتکار صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *