حذف بخاری‌ غیر استاندارد در مهدهای کودک

حبیب الله مسعودی فرید در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۷ هزار مهد کودک، مجوز فعالیت خود را از سازمان بهزیستی کشور دریافت کرده اند، اظهار کرد: از این تعداد، ۷ هزار و ۵۰۰ مهد، روستا مهد بوده،  یک هزار و ۲۰۰ مهد در حاشیه شهرها فعالیت می‌کنند و مابقی مهد کودک های شهری هستند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به بازرسی های مستمر سازمان بهزیستی از مهدهای کودک در سراسر کشور گفت: در این زمینه بازدیدهای دوره‌ای و فصلی انجام می‌شود و با مهدهایی که بر خلاف مقررات و ضوابط سازمان بهزیستی عمل کنند برخورد می‌شود.

مسعودی فرید همچنین به پلمپ مهدهای متخلف اشاره کرد و گفت: این فرایند بر اساس چارچوب و پس از اخطارهای کتبی انجام می‌شود که مواردی نیز در این بخش در طول سال انجام می‌شود.

وی همچنین به حمایت‌های سازمان بهزیستی از روستاها مهدها و مهدهای حاشیه‌ای اشاره کرد و گفت: در حال حاضر کار توزیع یک وعده غذای گرم در روستا مهدهای شهرهای محروم  در حال انجام است و به دنبال این هستیم که این برنامه در سایر استان های کشور توسعه دهیم.

مسعودی فرید افزود: در این بخشنامه تاکید شده که به هیچ عنوان از بخاری‌های غیر استاندارد و حدالامکان از بخاری‌های نفتی در مهدها استفاده نشود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *