خداحافظی باقرزاده با سازمان نهضت سوادآموزی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ با حکم وزیر آموزش و پرورش، شاپور محمدزاده جایگزین علی باقرزاده در سازمان نهضت سوادآموزی شد.

محمدزاده پیش از ادغام دفتر وزارتی و مرکز روابط عمومی به عنوان مدیرکل حوزه وزارتی فعالیت می‌کرد که هم‌اکنون با حکم جدید وزیر آموزش و پرورش راهی سازمان نهضت سوادآموزی می‌شود.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش عصر امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان نهضت سوادآموزی که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد با تجلیل از خدمات ۸ ساله علی باقرزاده اظهار کرد: کارهای بسیار خوبی در۸ ساله اخیر در حوزه سوادآموزی صورت گرفته است و با تأسیس سازمان نهضت سوادآموزی به‌فرمان حضرت امام خمینی (ره)، دستاوردهای خوبی پس از پیروزی انقلاب اسلامی داشتیم و این‌یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: هرچند دستاوردهای خوبی در حوزه سوادآموزی داشتیم اما موانعی در این مسیر وجود دارد که باید برطرف شود و امید است روزی فرارسد که هیچ فرد بی‌سوادی در کشور نداشته باشیم.

بطحایی خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا افراد نسبت به تفاوت سواد و بی‌سوادی واقف شوند و برای سواددار شدن انگیزه و علاقه لازمه را داشته باشند.

وی ادامه داد: مهارت‌آموزی در نهضت سوادآموزی باید جز لاینفک این سازمان باشد هرچند بخش مهمی از این نقیصه به آموزش‌های ما در مدرسه برمی‌گردد.

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: متأسفانه امروز مطالبی را در کتاب‌های درسی می‌بینیم که وجود آن ضروری نیست و باید بسیاری از ضروریات امروز جامعه جایگزین آن شود.

 وی ادامه داد؛: بسیاری از اوقات دانش‌آموزانی که مدال‌های مختلف را در رقابت‌ها کسب کرده‌اند اما از اداره یک زندگی ساده ناتوان هستند و بسیاری از مهارت‌های اولیه زندگی و اجتماعی را نمی‌دانند و گاهی اوقات نیز نبود این مهارت‌ها مشکلات اساسی در زندگی افراد به وجود می‌آورد.

بطحایی اظهار کرد: سازمان نهضت سوادآموزی باید بیش‌ازپیش به آموزش مهارت‌های اجتماعی بپردازد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *