عدم پرداخت به موقع یارانه نگهداری معلولان از سوی بهزیستی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جلال‌الدین رویانیان در حاشیه بازدید خبرنگاران از موسسه خیریه فدک باغ رضوان در خصوص آخرین وضعیت این مرکز نگهداری اظهار کرد: هم اکنون ۲۳۲ معلول ذهنی، جسمی – حرکتی سندروم دام و اوتیسم در مرکز نگهداری شبانه‌روزی دختران بالای ۱۴ سال فدک باغ رضوان نگهداری می‌شوند.

وی تصریح کرد: از ۲۳۲ معلول اشاره شده؛ ۲۰۳ نفر از آنها دارای خانواده هستند که البته از این تعداد نیز ۶۰ نفر از آنها بد سرپرست هستند. علاوه بر این که از ۲۳۲ نفر، ۲۹ نفر از توانخواهان مجهول‌الهویه هستند.

مدیرعامل موسسه خیریه فدک باغ رضوان بیان کرد: براساس آمار و گزارشات ماهیانه بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان هزینه نگهداری ۲۳۲ توانخواه در مرکز نگهداری فدک باغ رضوان است که از این رقم تنها ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان توسط معلولانی که خانواده دارند به صورت کمک هزینه به موسسه پرداخت می‌شود.

رویانیان در ارتباط با برنامه‌های موسسه خیریه فدک باغ رضوان توضیح داد: اجرای برنامه‌های موسیقی درمانی، ورزشی، تفریحی، فرهنگی و همچنین برگزاری کلاس‌های قالیبافی، خیاطی، صنایع دستی و… از دیگر برنامه‌هایی است که در طول ایام هفته در این مرکز اجرا می‌شود.

وی همچنین به تامین هزینه درمانی معلولان و توانخواهان در این مرکز اشاره کرد و گفت: از سالیان قبل تعدادی از این افراد نیاز به عمل‌های جراحی داشتند که متاسفانه در این زمینه اقدامی صورت نگرفته و از ابتدای سالجاری ۴ نفر از این توانخواهان تحت عمل جراحی سخت قرار گرفته‌اند که تمام هزینه درمانی این افراد توسط موسسه پرداخت شده است.

مدیرعامل موسسه خیریه فدک باغ رضوان همچنین به اعزام روزانه توانخواهان و معلولان به مراکز درمانی و بیمارستانی اشاره کرد و گفت: موسسه خیریه از هیچ خدماتی برای توانخواهان و معلولان کوتاهی نکرده و نمی‌کند ضمن این که گزارشات عملکرد این موسسه به صورت ماهیانه در اختیار مسئولان بهزیستی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به برخی از حواشی ایجاد شده در طی ماههای اخیر برای موسسه فدک باغ رضوان گفت: متاسفانه این حواشی منجر به وارد کردن استرس به توانخواهان شده که امیدواریم با تدابیری که از سوی شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور اتخاذ شده است، دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

رویانیان در ادامه ضمن انتقاد از برخی از مسئولین بهزیستی شهر تهران ادامه داد: علی‌رغم این که ما جلسات متعددی را با مسئولان مربوطه در ارتباط با رفع برخی از مشکلات اشاره شده برگزار کردیم و این مشکلات نیز مرتفع شد قرار  بر این بود که پروانه فعالیت موسسه و همچنین مسئول فنی موسسه تحویل ما شود که تا به امروز خبری از این دو پروانه به موسسه نیست و امیدواریم مسئولان مربوطه به وعده خود در این ارتباط عمل کنند.

مدیرعامل موسسه خیریه فدک باغ رضوان همچنین به برخی از سر فصل‌های برنامه‌های موسسه خیریه فدک باغ رضوان در روزهای پایانی سال و در آستانه سال جدید اشاره کرد و گفت: در اسفندماه ما چندین برنامه فرهنگی را برگزار خواهیم کرد. ضمن این که در ایام نوروز نیز با حمایت خیرین ما در دو مرحله معلولان و توانخواهان را به مشهد اعزام خواهیم کرد که در مرحله نخست ۱۱۰ نفر و در مرحله بعدی ۶۰ نفر از توانخواهان به مشهدرضا اعزام می‌شوند که هزینه‌ آنها به صورت کامل توسط موسسه پرداخت خواهد شد.

وی در پایان ضمن تاکید بر این که سازمان بهزیستی موظف است یارانه مراکز را براساس ضوابط و قوانین پرداخت کند، گفت: طی ۱۴ ماه گذشته سازمان بهزیستی تنها ۶۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تحت عنوان یارانه به موسسه پرداخت کرده است که این در حالی است که براساس قوانین و مقررات و همچنین تعداد معلولان در مرکز باید بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌کرده است که در این زمینه کوتاهی کرده است و در واقع بهزیستی استان تهران بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون به عنوان یارانه به موسسه خیریه فدک باغ رضوان بدهکار است و این در واقع یک سوم از هزینه‌های تحمیل شده به موسس است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *