تجهیزات آتش‌نشانی در ایران نسبت به برخی کشورها پیشرفته‌تر است

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پیروز حناچی در اختتامیه چهارمین همایش ملی و نخستین همایش بین المللی آتش نشانی و ایمنی شهری که عصر امروز با در سالن همایش‌های بین المللی هتل المپیک تهران برگزار شد اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی سرمایه اجتماعی دارای ظرفیت بالقوه‌ای دارد و این به دلیل حضور نیروهای باتجربه در این مجموعه است.

وی با اشاره به اینکنه ما باید از تجربیات و ارزشهای بین‌المللی دربحث آتش‌نشانی استفاده کنیم گفت: شاید برخی از کشورها در حوزه آتش‌نشانی و تجهیزات نسبت به کشور ما جلو باشند اما قطعا کشور ما نیز نسبت به برخی از کشورها پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در حوزه آتش‌نشانی و تجهیزات این بخش داشته است.

حناچی با تاکید بر  اینکه باید از تجربیات و آموزشهای بین‌المللی استفاده شود، افزود: در این زمینه می‌توانیم از دانشگاه‌ها و مراکز علمی استفاده کنیم. علاوه بر اینکه در این حوزه می‌توان از ظرفیت استارتاپ‌ها استفاده شود.

شهردار تهران تصریح کرد استارتابهای ظرفیت بالقوه‌ای دارند که هم اکنون در بسیاری از دانشگاه‌ها از این پتانسیل استفاده می‌شود و ما می‌توانیم برای رفع برخی از مشکلات و موانع از ظرفیت استارتاپ‌ها استفاده کنیم.

وی در ادامه مراسم به تجهیزات و امنکانات مورد نیاز سازمان آتش‌نشانی اشاره کرد و گفت: علیرغم اینکه ما در شرایط تحریم قرار داریم اما می‌توانیم از ظرفیت استارتاپ‌ها برای رفع این موانع و مشکلات در زمان تحریم نیز استفاده کنیم.

وی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش‌نشان گفت: این افراد برگزیده‌های سرمایه‌های انسانی و معنوی برای سازمان آتش‌نشانی هستند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *