زاینده‌رود در نوروز زنده می‌ماند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در پی تاکید و دستور حجت الاسلام حسن روحانی – رئیس جمهور به رضا اردکانیان – وزیر نیرو؛ آب زاینده رود در نوروز جاری خواهد بود.

براین اساس و به گزارش اخبار رسانه ملی، در این زمینه رئیس جمهور طی دستوری به وزیر نیرو تاکید کردند که با رعایت وضعیت آبیاری کشاورزان؛ آب زاینده رود در نوروز جاری باشد.

همچنین چندی قبل علی اصغر مونسان – رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ نیز بازگشایی دریچه‌های سد زاینده رود را از وزیر نیرو درخواست کرده بود، تا این تصمیم بتواند در آستانه سال جدید و نوروز موجب رونق گردشگری، ایجاد شادابی و شور و نشاط اجتماعی نزد مسافران و به ویژه مردم اصفهان شود.

زاینده‌رود یا زنده‌رود به معنی رود زندگی‌بخش، بزرگترین رودخانه فلات مرکزی ایران است که از کوه‌های زاگرس مرکزی به ویژه زردکوه بختیاری سرچشمه گرفته و در کویر مرکزی ایران به سمت شرق حدود ۲۰۰ کیلومتر پیش می‌رود و در نهایت به تالاب بین‌المللی گاوخونی می‌ریزد.

حوزه رودخانه زاینده‌رود ۴۱٬۵۰۰کیلومتر مربع است. زاینده‌رود جزو آثار طبیعی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفته است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *