مدارس مناطق سیل‌زده استان گلستان روز ۱۷ فرودین آغاز به‌کار می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سید محمد بطحایی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده گلستان اظهار داشت: پیرو بازدیدهایی که همکارانم در روزهای گذشته از این مناطق داشتند امروز به همراه استاندار، مقامات استانی و نمایندگان و همکارانم در این استان بازدیدهایی از برخی مدارس در مناطق سیل‌زده داشتیم.

وی با اشاره به اینکه تا حد امکان‌ مدارس مناطق سیل‌زده استان گلستان در روز شنبه ۱۷ فرودین آغاز به‌‍کار می‌کند اظهار کرد: در برخی از مناطق، به علت مشکلات به وجود آمده در راه‌های کشور که امکان ایاب و ذهاب بچه‌ها وجود ندارد که در این صورت مدارس و امکانات جایگزین پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: تا آخر هفته ۶۰ کانکس به مناطق سیل‌زده خواهد رسید که برخی از آن‌ها نصب شده است و آن‌ها را بازدید کردم. تجهیزات کلاسی هم رسیده است و  آموزش و پرورش آمادگی دارد که ۱۷ فروردین تحصیل بچه‌ها بدون وقفه ادامه پیدا کند. البته در برخی مناطق مشکلاتی برای برخی مدارس وجود دارد مانند آب‌گرفتگی در اطراف مدارس وجود دارد و امکان رفت‌ و آمد نیست و در این موارد مدارس جایگزین پیش‌بینی شده است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این مدارس جایگزین شده یا در جایی که خانواده‌ها ساکن شده‌اند یا در نزدیک‌ترین محل به مدرسه پیش‌بینی می‌شوند.

بطحایی به سیل استان لرستان اشاره کرد و گفت: نخستین اولویت حفظ سلامتی و جان دانش‌آموزان است. ضمن این که باید در نخستین فرصت باید مدارس را بازگشایی کنیم باید مراقبت سلامت و جان دانش‌آموزان باشیم و تلاش کنیم بچه‌ها با عجله در به راه انداختن مدارس دچار مشکل نشوند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: به ویژه در ۲ شهرستان معمولان و پلدختر استان لرستان شدت سیل خیلی زیاد بوده و مدارس زیادی آسیب دیده‌اند و هنوز گزارش دقیقی درباره تعداد این مدارس فراهم نشده است.

وی افزود: با امکاناتی که برای مناطق سیل‌زده آماده کردیم به محض اینکه امکان زندگی کردن فراهم شود و خطری دانش‌آموزان را تهدید نکند برای آغاز مدارس مشکلی نداریم و حتی پیش‌بینی لوازم تحریر، کتاب و وسایل تحصیل دانش آموزان را کرده ایم. همچنین نیمکت و لوازم کلاسی آماده شده است و منابع و اعتباراتی هم برای بازسازی و ایمن کردن مدارسی که در معرض سیل قرار گرفته‌اند هم پیش‌بینی شده است و به محض این که سیل برطرف شود و مردم بتوانند به خانه‌هایشان برگردند آموزش و پرورش در کنارشان خدمات آموزشی و پرورشی را ارائه می‌کند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *