گزارش نماینده وزیر از وضعیت مدارس سیل‌زده لرستان/ تخریب ۷۹ مدرسه و نیاز به ۲۰۰ کانکس

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شاپور محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ضمن ابراز تأسف از حادثه وقوع سیل در استان لرستان اظهار کرد: در شهرای پلدختر و معمولان راه ارتباطی تعداد زیادی از روستاها باز نشده است بنابر این اطلاع دقیقی در این وضعیت وجود ندارد.

وی افزود: آمار اولیه ۷۹ مدرسه در کل استان لرستان تخریب شده است که در معمولان ۵ مدرسه و در پلدختر ۱۹ مدرسه تخریب شده همچنین در شهر پلدختر ۱۵ مدرسه آسیب دیده است و در مجموع ۴۵۳ مدرسه در کل استان لرستان نیاز به تعمیرات اساسی دارند.

نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش ر مناطق سیل‌زده لرستان با اشاره به اینکه ۱۲۰ مدرسه نیاز به شست‌وشو داشته و تجهیزات ۱۰۰ مدرسه نیز آسیب دیده است، گفت: خانواده‌های سیل‌زده و امدادگران در مدارسی که سالم هستند، اسکان دارند.

 

محمدزاده ادامه داد: مدارس پلدختر و معمولان هفته آینده تعطیل هستند و با توجه به اینکه استان لرستان در اوایل هفته آینده مجدد بارانی است در سایر شهرها نیز به ستادهای بحران اختیار داده شد که در صورت لزوم مدارس را تعطیل کنند.

برگزاری کلاسهای فوق‌العاده برای دانش‌آموزان

وی اظهار کرد: مردم نگران آموزش فرزندان خود نباشند و تمام تلاش ما این است برای دانش‌آموزان کلاسهای فوق‌العاده برگزار کنیم. همچنین برای دانش‌آموزان کنکوری همانند زلزله‌زدگان کرمانشاه اقدام می‌شود، یعنی برای اختصاص سهمیه ویژه در کنکور با سازمان سنجش مکاتبه می‌کنیم و برای آنها کلاس فوق‌العاده برگزار خواهد شد.

نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در مناطق سیل‌زده لرستان افزود: ۲۰۰ کانکس به منظور جایگزینی با مدارس تخریبی نیاز است و تمام استانها را بسیج کرده‌ایم تا کانکس‌های اضافه خود را به استان لرستان منتقل کنند.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت حمایت از فرهنگیان در مناطق سیل‌زده افزود: تلاش می‌کنیم تا فرهنگیان آسیب‌دیده در استان لرستان به صورت ویژه دیده شوند و معوقات آنها را در اولویت نخست برای پرداخت قرار دهیم، همچنین با بانکها تفاهمنامه‌ای برای پرداخت وام‌های کم بهره منعقد می‌شود تا فرهنگیان بتوانند بخشی از وسایل از دست رفته خود را تامین کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *