آسیب سیل به ۵۳۸ مدرسه خوزستان

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه مدیریت بحران جمعیت هلال احمر خوزستان اعلام کرد: ۵۳۸ مدرسه خوزستان بر اثر سیل آسیب دیدند و تاکنون بالغ بر دو هزار و ۴۰۸ خانوار در ۲۰۷ مدرسه استان اسکان داده شدند.

وی افزود: حجم بسیاری از کار اسکان اهالی مناطق سیل‌زده در خوزستان بر عهده آموزش و پرورش است و این مجموعه با تمام امکانات در دسترس خود به میدان آمده است.

بطحایی در ادامه با برشمردن مهمترین اقدامات مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان در ستاد مدیریت بحران استان، خاطرنشان کرد: اسکان مناسب سیل‌زدگان در بیش از ۲۰۰ مدرسه، ارائه بسته‌های غذایی و بهداشتی به این افراد و برگزاری برنامه فرهنگی برای دانش‌آموزان سیل‌زده از جمله این اقدامات است.

وزیر آموزش و پرورش  گفت: آموزش و پرورش از هیچ تلاشی برای خدمت‌رسانی به اهالی مناطق سیل‌زده دریغ نخواهد کرد.

تخریب مدارس ۵۳ هزار دانش‌آموز

همچنین محمد تقی‌زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: ۱۴ منطقه آموزش و پرورش خوزستان با پدیده سیل درگیر هستند و به برخی مدارس آسیب جدی وارد شده است.

وی افزود: سیل باعث تخریب ۱۰۳ مدرسه و  یک اردوگاه دانش‌آموزی در استان خوزستان شده است. در عین حال۵۳۸ مدرسه نیز در اثر وقوع سیلاب با آسیب دیده‌اند. مدارس  ۵۳ هزار و ۳۶۴ دانش‌آموز در استان خوزستان بر اثر سیل تخریب شده یا آسیب دیده‌اند و لازم است این مدارس به سرعت مورد بازسازی و ترمیم قرار بگیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه ۲۰۷ مدرسه،  یک اردوگاه و یک سالن ورزشی در آموزش و پرورش خوزستان به اسکان سیل‌زدگان اختصاص یافته است، افزود: تا کنون ۲هزار و ۴۰۸ خانوار  در مراکز اسکان اضطراری آموزش و پرورش خوزستان اسکان داده شدند.

تقی‌زاده با بیان اینکه بلافاصله پس از وقوع سیل ستاد امداد فرهنگیان در آموزش و پرورش خوزستان تشکیل شد، گفت: در این ستاد اقلام مورد نیاز خانواده‌های سیل‌زده جمع‌آوری  به هلال احمر و ستادهای اسکان اضطراری ارسال می‌شود.

مشارکت فرهنگیان برای تهیه غذای سیل‌زدگان

وی راه‌اندازی آشپزخانه ویژه پخت غذا برای سیل‌زدگان را از دیگر اقدامات حمایتی آموزش و‌ پرورش از سیل زدگان خوزستانی دانست و افزود:  فرهنگیان استان در  آشپزخانه هایی که غذای مورد نیاز سیل‌زدگان را تامین می کنند، حضور فعالی دارند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *