اعزام ۷۰۰ جوان هلال احمری به مناطق سیل‌زده برای ارائه حمایت‌های روانی – اجتماعی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، دکتر شهاب الدین صابونچی  درباره آخرین خبر از فعالیت این سازمان در سیل اخیر گفت: سازمان جوانان پس از به پایان رسیدن مرحله اول امداد و نجات و در فاز بعدی کار، یعنی حمایت‌های روانی و اجتماعی در استان‌های گلستان و لرستان و خوزستان به صورت ویژه آغاز کرد.

صابونچی افزود: به جز به کارگیری ظرفیت‌های کانون‌های دانشجویی، طلاب و جوانان این استان‌ها، از توانمندی دیگر  کانون‌های سازمان جوانان ۱۷ استان کشور نیز استفاده می‌شود.

وی گفت: در مجموع ۷۰۰نفر از اعضای جوانان  در این کمک رسانی حضور دارند و این جوانان پیش از این  در مناطق سیلزد حضور داشتند، تا علاوه بر حمایت های روانی و اجتماعی به پاکسازی خانه سیل زدگان  از گل و لای کمک کنند.

رییس سازمان جوانان هلال احمر  با تاکید بر این که تمام این اعضا از جوانان داوطلب عضو هلال احمر هستند، افزود: ۲۰۰ نفر از اعضای لرستان و ۵۰۰ نفر از سایر استان ها شرکت کردند.

صابونچی از همکاری دانشگاه فرهنگیان خبر داد و افزود: ۱۰۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه به منظور ارایه حمایت‌های روانی و اجتماعی به مناطق سیل‌زده اعزام شدند.

به گفته وی، بر اساس هماهنگی‌های انجام شده، قرار است از هفته آینده نیز از ظرفیت‌های سازمان یونیسف به منظور حمایت‌های روانی و اجتماعی در استان‌های سیل‌زده استفاده می‌شود.

وی از حضور اعضای تیم‌های سحر استان فارس از روز گذشته در استان خوزستان خبر داد و افزود: در روزهای آینده نیز طبق برنامه تنظیمی تیم‌های سحر از سایر استان‌های معین وارد خوزستان می‌شوند.

وی همچنین از همکاری نزدیک با سمن‌های وزارت ورزش و تیم‌های محب سازمان بهزیستی در استان خوزستان  خبر داد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *