وظایف پرستاران در بسیج ملی فشار خون بالا تشریح شد

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛‌ مریم حضرتی در این جلسه که با حضور تمام مدیران پرستاری، روسای دانشکده‌های پرستاری و هیات مدیره‌های نظام پرستاری برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان با اشاره به اجرای کمپین ملی فشار خون بالا در کشور، اظهار کرد: در این طرح بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در یک هزار بیمارستان و ۱۸۰ کلینیک و بیش از یک هزار پایگاه سیار ارائه خدمت می‌کنند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: بسیج ملی کنترل فشار خون بالا از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ مصادف با روز جهانی کنترل فشارخون با هدف توانمندسازی مردم برای خودمراقبتی به یاری خداوند در کشور  آغاز خواهد شد.

حضرتی افزود: پرستاران در سه قالب در کلینیک‌های بیماری‌های غیر واگیر که در ۱۰۰۰ بیمارستان راه اندازی خواهد شد، در مراکز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل و پایگاه‌های سیار که در کشور ایجاد خواهد شد، ارائه خدمت می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز وظیفه داریم تا با تعیین فشار خون، ارائه آموزش، آگاه سازی و حساس کردن جامعه در کنترل، مراقبت و مدیریت فشارخون، جامعه را از این عامل پرخطر که به عنوان مرگ خاموش از آن یاد می شود  و ۴۰ درصد جمعیت نیز دچار آن هستند آگاه کنیم و در این ارتباط بسیج ملی فشارخون بالا تشکیل شده است.

حضرتی با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت دانشگاه‌ها برای اجرای صحیح این طرح از شورای هماهنگی پرستاری دانشگاه‌ها خواست تا به نحو مطلوبی در این زمینه به مردم جهت حضور حداکثری در این طرح اطلاع رسانی شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در همه زمینه‌ها اعم از شناسایی، پایش و درمان بیماری، آموزش مردم با توجه به راهنماهای بالینی ملی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *