تهران| انفجار مرگبار در کارگاه شارژ سیلندرهای گاز + تصاویر

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر انفجار مرگبار در خیابان شهید رجایی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۵:۲۱ امروز حادثه انفجار در یک کارگاه صنعتی در خیابان شهید رجایی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه شماره ۹ آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه یک کارگاه صنعتی مخصوص شارژ، نگهداری و تعمیر انواع سیلندرهای گاز بود، در اتاقک کوچک یکی از سوله‌ها، بخشی از کارهای فنی و تخصصی انجام می‌شد و دو نفر بر روی سیلندرهای گاز مشغول کار فنی بودند که به یکباره انفجار شدیدی داخل اتاقک به وقوع پیوسته بود.

وی تصریح کرد: بر اثر شدت انفجار، اتاقک به صورت کامل و بخشی از سقف سوله اصلی تخریب شده و تمام لوازم داخل سوله بهم ریخته بود.

ملکی با اشاره به پاره‌شدن کابل برق فشارقوی خارج از سوله بر اثر این حادثه، گفت: پاره‌شدن کابل برق و افتادن آن روی فضای سبز پشت سوله باعث شعله‌وری این قسمت شده بود.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران ادامه داد: آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش در فضای بیرونی کارگاه، مشغول خارج کردن آن دو نفر از داخل سوله شدند البته این انفجار منجر به شعله‌وری داخل سوله اصلی و سرایت آن به سیلندرها نشده بود.

به گفته وی، یکی از کارگرها بر اثر شدت جراحات در این حادثه جان باخت و نفر دوم نیز که به شدت مصدوم شده بود، به مراکز درمانی انتقال یافت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *