ساماندهی بیش از ۱۳ هزار معتاد متجاهر در سال ۹۷

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، داریوش بیات‌نژاد در گردهمایی آموزشی و جشن پاکی ۵۰۰ خانواده بهبودیافته عصر امروز با شعار رفتار ایمن و پیشگیری از اعتیاد، میراث آینده فرزندان ما، برگزار شد، اظهار کرد: ۴ پدیده در دنیا زنگ خطری است که سازمان ملل تاکید ویژه‌ای بر آنها داشته است و اقدامات و برنامه‌ریزی را در راستای همین موارد انجام داده است.

وی تصریح کرد: محیط زیست، فقر، مواد مخدر و هسته‌ای از مواردی است که سازمان ملل از آنها به عنوان خطر نامبرده است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران تصریح کرد: مواد مخدر و اعتیاد به عنوان بیماری در دنیا معرفی شده است و در واقع این بیماری قابل درمان است و در تمام دنیا به فرایند درمان توجه می‌کنند و ایران نیز در بین همه کشورها رتبه خوبی را در ارتباط با حوزه کاهش آسیب و مبارزه با مواد مخدر و همچنین فرایند درمان و پیشگیری دارد.

بیات‌نژاد افزود: بنابراین وقتی پذیرفتیم اعتیاد یک بیماری است قاعدتاً راه‌های درمان این بیماری نیز وجود دارد و در این فرایند باید دولت، حاکمیت و نهاد خانواده در کنار همدیگر قرار بگیرند.

وی در ادامه این مراسم با اشاره به این که از افتخارات بهزیستی این است که در حوزه درمان اعتیاد گام‌های موثری را برداشته است، گفت: علاوه بر این موضوع اقداماتی نیز از سوی سازمان بر حوزه پیشگیری انجام شده است و ما باید بتوانیم کانون خانواده را گرم و استحکام ببخشیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران افزود: هم اکنون بیش از ۴۰۱ مرکز در بخش‌های مختلف از جمله درمان، پیشگیری و حوزه کاهش آسیب در حوزه اعتیاد در استان تهران فعالیت می‌کنند.

بیات‌نژاد گفت: در سال گذشته و در ارتباط با بیماران معتاد متجاهر بیش از ۱۳ هزار نفر از این بیماران در مراکز سازمان بهزیستی پذیرش و تحت درمان و مراقبت قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: توجه به موضوع توانمندسازی و ایجاد اشتغال یکی دیگر از برنامه‌های سازمان بهزیستی محسوب می‌شود، که در همین ارتباط در سال گذشته بیش از ۳۲۰۰ فرصت شغلی ویژه مددجویان بهزیستی ایجاد شد که از این تعداد ۵۳۰ فرصت شغلی اختصاص به معتادان بهبود یافته شد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران خاطر نشان کرد: طی برنامه‌ریزی انجام شده و با همکاری شهرداری تهران و ظرف ۲ الی ۳ ماه آینده ۳ مرکز توانمندسازی در تهران فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

بیات‌نژاد همچنین به معتادان بهبود یافته در مراکز ماده ۱۶ اشاره کرد و گفت: در همین زمینه نیز تمهیداتی برای توانمندسازی این عزیزان متناسب با استعدادهای آنها در نظر گرفته شده است.

وی همچنین به موضوع پیشگیری و آگاه‌سازی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از حوزه پیشگیری و آگاه‌سازی سازمان بهزیستی استفاده کرده‌اند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *