حج تمتع ۹۸| دیدار سرپرست حجاح ایرانی و رئیس سازمان حج با جانبازان زائر در مدینه

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی رضا رشیدیان در این دیدار گفت: خادمی جانبازان در این سفر معنوی افتخار ماست آن هم مردان و زنانی که به نمایندگی از ملت ما پرچمدار عزت، آزادگی، استقلال و هویت ایران اسلامی هستند.

وی اظهار کرد: آنچه امروز داریم از ایثارگری‌ها و فداکاری های شما جانبازان و ایثارگرانی است که همه داشته های خود حتی جان را در طبق اخلاص نهاده برای حراست از مام میهن و عزت و شرف این کشور بدون لحظه‌ای تردید پا به میدان نبردی نابرابر نهادید و با سربلندی از آن بیرون آمدید.

رشیدیان تصریح کرد: خداوند بالاترین مقام و عزت را نصیب شما جانبازان و ایثارگران کرده و حضور شما در کاروان حج جمهوری اسلامی فرصتی مغتنم برای یادآوری دلاور مردی ها و رشادتهای شما و شهداست که از این این سرزمین و عزت واقتدار آن حفاظت کردید.شما پرچمداران عزت و سربلندی کشورمان هستید و امید است تک تک ما قدرشناس و خادم خوبی برای شما قهرمانان ایران زمین باشیم.

کاروان ۷۰ نفره جانبازان دفاع مقدس و اعضای خانواده‌هایشان به منظور انجام اعمال حج روز سه شنبه در قالب کاروانی وارد مدینه منوره شدند.

ورود ۵۳ هزار و ۳۲۸ زائر به عربستان / ۱۶۷ اتوبوس و مینی‌بوس درون شهری در مکه به زائران خدمت می دهند

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین درخصوص آخرین آمار ورود زائران ایرانی به عربستان گفت:  زائران با ۲۱۶ پرواز از ایستگاه‌های مختلف پروازی در کشور به مقصد مدینه و مکه عازم شده اند.

وی با بیان اینکه ۱۸ ایستگاه پروازی در کشور برنامه ریزی شده است، افزود: تا عصر چهارشنبه پروازهای ۱۱ ایستگاه کشور به پایان می‌رسد و چند ایستگاه نیز هم‌اکنون فعال است و پروازهای یک یا دو ایستگاه هم طی روزهای آینده آغاز می‌شود.

رشیدیان با تاکید بر اینکه امسال پروازها با همه مشکلات و محدودیت‌های ناشی از تحریم توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی در شرایط خوب با ایمنی کاملی انجام شد ، افزود: متوسط تاخیر در پروازهای ما تاکنون ۱۵ درصد است که شرایط بسیار خوبی دارد.

وی در بحث صدور ویزاهای زائران هم گفت: تاکنون بیش از ۸۳ هزار و ۱۲۷ ویزای زائران ایرانی صادر شده است که در واقع ۹۳٫۳ درصد زائران روادید خود رادریافت کرده اند و بقیه هم به مرور صادر می شود.

رشیدیان در ادامه با بیان اینکه حجم زائران ورودی به عربستان دائم در حال افزایش است، ادامه داد: در این میان خدمات و امکانات خدمت رسانی به زائران در این شهر آماده است و هم اکنون حمل و نقل درون شهری ما در مکه کار خود را با جدیت انجام می دهد.

به گفته وی ، هم اکنون ۱۶۱ دستگاه اتوبوس و ۶ دستگاه مینی بوس درون شهری در مکه مشغول خدمت در ۱۹ خط خدماتی هستند و امید است با جابه جایی مناسب زائران بتوانند به نحو احسن خدمات رسانی کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *