خط ۶ متروی تهران به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی می‌رسد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسن خلیل‌آبادی در نشست خبری خود اظهار کرد: شوراها یکی از ارکان مردم‌سالاری هستند که از متن مردم برآمده‌اند و در واقع شاهد تعامل خوبی بین شوراها و رسانه‌های گروهی هستیم.

وی تصریح کرد: شورای پنجم از ابتدای فعالیتش تلاش کرده است تعامل خوبی را با رسانه‌ها داشته باشد و این بستر فراهم شده تا خبرنگاران نقاط ضعف و قوت شورا را منتشر کنند. خوشبختانه امروز حوزه رسانه و خبر و خبرنگاری مورد توجه قرار گرفته است و دولتمردان، سیاستمداران، مردم به اهمیت و نقش خبرنگاران پی برده‌اند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران ادامه داد: شورای پنجم طی دو سال گذشته اقدامات مختلفی در بخش‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و اجتماعی و … انجام داده است و در ۲ سال آینده از عمر شورا نیز این اقدامات با قوت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به حضور اعضای شوراهای شهرستان ری در این نشست خبری گفت: با توجه به اینکه در آستانه روز خبرنگار قرار داریم بر همین اساس از روسای شوراهای شهرستان درخواست شد تا در این جلسه در ارتباط با شهرستان‌ها و بخش‌های خود اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار بدهند و امیدواریم با اطلاع‌رسانی مشکلات و موانع نیز در بخش‌های شهرستان ری مرتفع شود.

خلیل‌آبادی در ارتباط با رسیدن خطوط مترو به شهر ری گفت: در محدوده شهر ری ما دو خط مترو داریم که یکی خط عبوری مترو است که مربوط است به خط یک و دیگری خط ۶ مترو است که در واقع پایانه‌اش در شهرری مستقر است.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در سال گذشته چند ایستگاه از خط ۶ (دولت‌آباد تا میدان شهدا) با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید گفت: تلاش می‌کنیم که خط ۶ مترو تهران به درب شرقی حرم هم برسد و در این زمینه نیز طرح‌هایی مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: خط یک نیز از حرم عبدالعظیم عبور می‌کند که دارای دو ایستگاه جوانمرد و شهرری است و در واقع پوشش مترو در شهر ری بیشتر به صورت عبوری است. چنانچه خط ۶ ادامه پیدا کند و به حرم عبدالعظیم حسنی وصل شود مترو، شهرری را به رینگ تهران وصل خواهد کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در ادامه نشست خبری با اشاره به اینکه باید شورای ری متفاوت از شورای شهر تهران باشد گفت: با توجه به گستردگی شهرستان ری نیاز است که توجه ویژه‌ای به مشکلات و موضوعات شهرستان ری شود.

وی افزود: در قانون اساسی نیز در چند اصل اشاره شده است که باید نماینده مردم شهرری به صورت جداگانه انتخاب شود و در این زمینه نیز امیدواریم مسئولان به قانون اساسی عمل کنند و توجه ویژه‌تری را به جایگاه شهرستان ری داشته باشند.

خلیل‌آبادی همچنین با اشاره به مشکلات شهرستان ری گفت: انتقال پسماند به بخش‌های شهرستان ری یکی از مواردی است که امیدواریم این مشکل برای همیشه در دوره مدیریت شهری مرتفع شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *