عملیات بامدادی برای پیدا کردن افراد حبس شده از زیر آوار + تصاویر

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ ساعت ۱۶:۵۸ روز گذشته (۱۷ مرداد ۹۸) یک مورد حادثه آوار در یک ساختمان در حال تخریب واقع در خیابان شهید دستگردی (ظفر)، خیابان ناجی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه جرثقیل و خودروهای پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند.

محل حادثه یک ساختمان سه طبقه قدیمی و در حال تخریب بود که کارگران در آن مشغول کار بودند و به یکباره تمام سه طبقه در بخش جنوب شرقی تخریب شده بود.

یکی از  کارگران همزمان با رسیدن نیروهای آتش‌نشانی از میان آوار خارج و دچار مصدومیتهایی شده بود که تحویل عوامل اورژانس شد.

فرد مصدوم و افراد حاضر در محل اعلام می‌کردند سه نفر دیگر در زیر آوار محبوس هستند که با توجه به حجم آوار زیاد، آتش‌نشانان با احتیاط کامل و با توجه به سست بودن سایر بخشهای این منزل عملیات آوار برداری را آغاز کردند.

در این عملیات که نیروهای هلا‌ل‌احمر نیز حضور داشتند از سگهای زنده‌یاب نیز استفاده شد تا اینکه حدود ساعت ۲۳:۲۰ عوامل امدادی موفق به پیدا کردن یکی از کارگران از زیر آوار شدند که پس از تحویل این شخص به عوامل اورژانس مشخص شد وی به علت شدت جراحات وارده جان باخته است.

در ادامه روند عملیات آواربرداری، حدود ساعت دو بامداد امروز (۱۸ مرداد ۹۸) کارگر دوم نیز از زیر آوار خارج شد که معاینات اولیه نشان داد این شخص نیز به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است.

در نهایت آتش‌نشانان حدود ساعت ۳:۵۰ بامداد کارگر سوم را نیز از زیر آوار خارج کردند که مرگ وی نیز به مانند دو کارگر دیگر تأیید شد.

سرانجام این عملیات در حدود ساعت چهار بامداد پس از جست‌وجوی نهایی و اطمینان از عدم وجود شخص دیگر زیر آوار پایان یافت و آتش‌نشانان محل حادثه را به عوامل انتظامی تحویل دادند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *