گلایه برخی از طراحان از تصمیم‌گیری‌ کمیته‌های نما در مناطق

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد سالاری در نخستین نشست همایش فصلی اعضای کمیته‌های نمای مناطق که عصر امروز در شورای شهر تهران برگزار شد، اظهار کرد: صحبت درباره تبیین مفاهیم نظری خوب است اما کافی نیست و رسالت ما باید به عموم جامعه تسری پیدا کند.

وی با بیان این که سوداگری در کالبد شهر تجلی یافته و شوراهای مناطق از حوزه نمای ساختمان فرصتی برای درآمدزایی کسب کرده‌اند، گفت: این درحالی است که باید فضا به سمتی برود که شهروندان در راستای تحقق نظارت همگانی به حوزه نما حساس‌تر شوند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از جامعه مهندسان مشاور ایران، گفت: این جامعه از تشکل‌های حرفه‌ای است که حقوق عمومی را در فعالیت‌های خود ترجیح داده اما نمایندگان آن در جلسات کمیته‌های نما حضور نمی‌یابند.

سالاری افزود: متاسفانه در فرایند تصمیم‌گیری‌های کمیته‌های نما نتوانستند به اجماع برسند و اختلاف نظرهای جدی وجود دارد، با این حال خوشبختانه جلسات متعددی برای بررسی وضعیت ساختمان و نما برگزار شده و باید اعلام کنم که کمیسیون شهرسازی و معماری شورا در آغاز راه این مسیر است و برای نهادینه شدن افراد راه طولانی در پیش است.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *