عدم تخصیص اعتبارات برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان از سوی سازمان برنامه و بودجه

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهروز مروتی در مراسم بررسی چالش‌های شهری معلولان که عصر امروز با حضور زهرا نژاد بهرام عضو هیئت رئیس شورای شهر تهران و جمعی از مدیران فعال در حوزه معلولان برگزار شد اظهار کرد: مهمترین مطالبه افراد دارای معلولیت اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت است.

وی تصریح کرد: قانون حمایت از افراد دارای معلولیت اواخر سال ۹۶ تصویب و اوایل سال ۹۷ توسط رئیس جمهور جهت اجرا ابلاغ شد.

مدیر کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت، ادامه داد: متاسفانه هنوز آئین‌نامه و دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان به تصویب دولت نرسیده است، همچنین سازمان برنامه و بودجه نیز اعتباری برای این قانون در نظر نگرفته است.

مروتی اضافه کرد: اگر این قانون اجرا شود بخش عظیمی از مشکلات افراد دارای معلولیت مرتفع می‌شود، چرا که عدم اجرای این قانون مشکلاتی را برای معلولان به همراه داشته است.

مدیر کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت، گفت: برخی از سرفصل‌های قانون حمایت از حقوق معلولان، عبارت است از: حوزه‌های بهداشت و درمان، کارآفرینی، اشتغال و… که متاسفانه هیچ کدام از این موارد اجرا نشده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم در تامین اجتماعی نیز این سازمان به وظایف خود در ارتباط با بازنشستگی پیش از موعد معلولان توجه ویژه‌ای را داشته باشد.

مروتی با بیان این که وظایف زیادی برای بهزیستی در قانون حمایت از افراد دارای معلولیت تعریف شده است، گفت: در سال ۹۸ برای اجرای این قانون ۱۲ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده بود که متاسفانه هزار و صد میلیارد تومان در بودجه امسال در نظر گرفته شده است که از این بودجه هم هنوز ریالی تخصیص نیافته است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *